офіційний сайт

КОЛЬОРОВО І КОЛОРИТНО: В МУЗЕЇ ІКОНИ – АВТОРСЬКА ВИСТАВКА

«Заквітчані образи» – так називається експозиція хатніх ікон на склі луцької художниці Галини Черниш. Із презентацією виставки авторку привітав перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Свої ікони, виписані на склі, професійна художниця і викладачка Арт-студії «П’ятірня» виставляє вперше, хоч працює у цій техніці понад 20 років. Її сакральний доробок здебільшого живе у людських домівках. І настільки гармонійно вписався в атмосферу обійсть, що далеко не всі власники погодилися надати образи для виставки.

Директорка музею Тетяна Єлісєєва каже: ікона на склі, як вид сакрального мистецтва, проіснувала недовго. У 19 столітті – це була альтернатива дорогим образам на дереві, а вже на початку 20-го прийшла на зміну літографія. Ця іконописна техніка здебільшого поширена на Буковині, Закарпатті та Прикарпатті, територіях, які входили до складу Австро-Угорщини. «А оскільки скло – матеріал крихкий, в Україні залишилося лише кілька сотень таких давніх зразків, і вони зберігаються переважно у приватних колекціях. Тому ми щасливі, що на Волині є художниця, яка продовжує таку традицію, більше того, навчає цьому дітей», – зауважила Тетяна Єлісєєва.

З виставковою прем’єрою Галину Черниш від імені голови та депутатського корпусу Волиньради привітав Юрій Поліщук. «Роботи надзвичайно колоритні, барвисті і органічні, я вражений. Певен, далеко не всі бачили ікони на склі, це інше сприйняття канонічного мистецтва. До того ж авторський стиль виконання робить ці образи дуже щирими, відкрито-наївними,по-домашньому рідними. Обласна рада підтримує кожен новий музейний проєкт. Культурний фронт працює відмінно попри війну і фінансову скруту. Є нові мистецькі плани, а отже – перемога близько», – впевнений перший заступник голови обласної ради.

Багато хорошого про Галину Черниш і як про художницю, і як про людину розповіли її колеги та друзі. Вона багато часу віддає благодійним ініціативам і волонтерству. Кажуть: виготовлені за її участю маскувальні сітки – це справжній витвір мистецтва. Особливо цінують її роботу з дитячої арт-терапії. «На Волині 23 тисячі дітей – переселенців зі сходу, які не знають «Отче наш», суті Різдва і Великодня. З такими дітками Галина і проводить майстер-класи з іконопису. Вона не тільки передає їм навики володіння пензлем, а дуже м’яко і лагідно навчає основам християнства, традицій, обрядів і просто людського», – розповіла колега і соратниця, відома художниця та волонтерка Тетяна Мялковська.

До слова, Юрій Поліщук підтримав ідею, аби таку дитячу арт-терапію Галина Черниш проводила просто у Музеї волинської ікони. Виставка ж хатніх скляних ікон триватиме до Великодня. Зазначається, що окрім нагоди пізнати світ народного малярства і традицій українського іконопису, відвідувачі зможуть також придбати уподобаний авторський образ.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*