офіційний сайт

КОЛКІВСЬКІЙ РЕСПУБЛІЦІ – 80

Напровесні 1943 року на визволеній бійцями Української Повстанської Армії від нацистських окупантів території Волині постала Колківська республіка. З нагоди ювілейної дати створення незалежного острівка української державності у Колках відбулось патріотичне дійство «Колківська республіка- предтеча української незалежності».

Участь у заході взяли перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук, очільник Колківської територіальної громади Олександр Палінкевич, представники громадських організацій, учнівська молодь, а також мешканці громади. Серед почесних гостей були нащадки ветеранів ОУН-УПА та їх родини.

Упродовж пів року Колки були центром повстанської республіки. Та на початку листопада за допомогою регулярних фронтових частин Колківську незалежність було знищено гітлерівською армією. Від німецьких авіанальотів загинуло близько пів тисячі мешканців, а містечко вигоріло майже дощенту.

Священнослужителі Православної Церкви України відслужили панахиду за загиблими вояками Української Повстанської Армії, які віддали життя за волю України. Опісля усі присутні схилили голови у хвилині мовчання перед їх святою пам’яттю. На знак пошани учасники заходу також поклали квіти до пам’ятних знаків «Борцям за волю України» та «Колківська Республіка».

Звертаючись до присутніх, перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук нагадав, що за ініціативи фракції ВО «Свобода» рішенням обласної ради 2023-ій був проголошений на Волині роком УПА на честь 80-ї річниці її створення, однак велика війна завадила проведенню запланованих заходів.

«Сьогодні ми повинні не лише словами згадувати наших Героїв – визвольних змагань і сучасних, а й пам’ятати їх вічно та щоденно доводити свою шану і вдячність власними діями, працею і помислами. Вчора Україна відзначала День Героїв, і дуже символічно, що на нинішньому заході майорять жовто-блакитні стяги поряд із червоно-чорними, які є символом боротьби за українську незалежність. Адже сьогодні, як і 80 років тому, наші Герої знову проливають кров на українські чорноземи заради того, щоб ми – їхні нащадки, тут, на Волині, могли відзначати цю пам’ятну дату під державним синьо-жовтим прапором. Як казав колись засновник ОУН Євген Коновалець: тільки вогонь перетворює залізо на сталь, а народ на націю – лише боротьба. Я впевнений, що і нинішня наша боротьба має утвердити Україну як одну з найкращих країн Європи і світу», – наголосив він.

Очільник Колківської громади Олександр Палінкевич відзначив, що протягом багатьох століть українці боролися з різними загарбниками, і створення на Волинській землі Колківської республіки відобразило споконвічне прагнення українців до незалежності та утворення власної держави. «І хоча вона була жорстоко знищена загарбниками, піврічне існування державності на нашій землі залишило яскравий слід в історії України. Колківчани горді тим, що живуть на цій землі, і цей дух незалежності залишиться з нами на все життя», – підкреслив він.

У ході заходу діяли дві символічні виставки: “Твої сини Україно” демонструвала світлини новітніх українських Героїв, мешканців Колківської громади, які загинули під час російсько-української війни, а інша експозиція відобразила «Творців Колківської республіки», які також віддали свої життя за волю та незалежність України у часи Другої світової війни.

Піднесений та патріотичний тон заходу забезпечували виступи творчих колективів центру культури та дозвілля Маневицької селищної ради і Колківського будинку культури.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*