офіційний сайт

КЛАСТЕР «ЗАХІДНЕ ПОЛІССЯ» – ВИГОДА ДЛЯ БІЗНЕСУ І ГРОМАД

Під час регіонального економічного форуму «Кластерний розвиток Волині», який днями відбувся у Ковелі, презентували інноваційний агрокластер «Західне Полісся». Ініціатори проєкту Агенція регіонального розвитку та Шацька селищна рада запропонували нову економічну модель для області, яка може стати пілотним проєктом з подальшим масштабуванням на всю країну.

В Україні поки не сформовано нову промислову стратегію. Дія останнього такого документу закінчилась у 2020 році, то ж група експертів розробила пропозиції, відповідно до яких наступних 3-5 років потрібно збудувати 570 заводів переробної промисловості та залучити 900 млрд. дол. інвестицій. Це забезпечить півмільйона робочих місць, 2,7 трлн. грн. додаткових податків та зростання ВВП на 73%. І одним з інструментів досягнення цієї мети є створення кластерів.

Прикладів успішної практики їх застосування в країні достатньо. Зокрема, Харківський ІТ-кластер, який з 2015 року об’єднує провідні IT-компанії, місцеву владу та заклади вищої освіти для впровадження комплексних змін в IT-екосистемі міста. Це і Автомобільний кластер Закарпаття – один з нових та найбільш активних промислових кластерів, підприємства якого тісно інтегровані у глобальні ланцюги доданої вартості. Загалом кластери підвищують продуктивність підприємств та залучають гранти на власний і розвиток території.

Агрокластер «Західне Полісся» – це нова модель регіонального розвитку Волині за рахунок об’єднання ключових виробників сільгосппродукції з метою збільшення доданої вартості та підвищення експортного потенціалу. Це можливість розвитку переробної промисловості, частка якої на сьогодні не перевищує 25% загального обсягу реалізованої промислової продукції регіону. Проєкт планують розвивати в межах 14-ти територіальних громад – Шацької, Головенської, Вишнівської, Любомльської, Рівненської, Дубечненської, Заболоттівської, Ратнівської, Самарівської, Смідинської, Старовижівської, Луківської, Турійської та Дубівської.

«У стратегії розвитку Волині 2021-2027 констатується, що область не забезпечена такими продуктами власного виробництва: яйця, риба, фрукти, ягоди, горіхи. Стимулювання галузі садівництва та ягідництва сприятиме збільшенню виробництва плодовоягідної продукції. Разом з тим, значне перевиробництво картоплі потребує створення переробних потужностей, – констатує керівниця Волинської Агенції регіонального розвитку Валерія Гончаренко. – Але коли ми об’єднаємося, то зможемо не просто продавати фурами картоплю, а продавати готовий запакований або перероблений продукт на експорт. В результаті цього усі гравці кластеру заробляють більше».

В рамках інноваційного агрокластеру «Західне Полісся» планується запровадження пілотного проєкту з будівництво комплексного переробного виробництва на території Шацької громади. Виробництво буде диверсифіковано за напрямками – овочі та ягоди. Завод включатиме прийом продукції, її охолодження, заморожування, фасування, зберігання та відпуск для реалізації. Планується створення торгової марки «Зроблено у Шацьку». Що стосується інших учасників кластеру, то агроресурсний потенціал буде ґрунтовно досліджено, а громади і місцевий бізнес отримають докладні рекомендації від експертів на якій території і яке виробництво доцільно розташовувати.

В Агенції регіонального розвитку впевнені: агрокластер дасть поштовх до економічного зростання територіальних громад, створить нові робочі місця і сприятиме вигідно та надійно інвестувати.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*