офіційний сайт

ІНТЕГРАЦІЯ ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ НА ВОЛИНІ: ВІДБУВСЯ ФОРУМ ВПО

У ньому взяв участь заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

З початком повномасштабного вторгнення кількість внутрішньо переміщених осіб зросла до 8 мільйонів. Волинь прийняла більш як 77 тисяч. За кордон через нашу область переїхали понад 700 тисяч громадян. Нині ж на Волині мешкають 56 тисяч переселенців.

«Вперше, коли ми прийняли людей, які змушені були залишити свої домівки, ми тільки почали напрацьовувати досвід пошуку житла, роботи, коштів для них. Але у нас завжди вистачало для них допомоги і тепла, – зазначив Григорій Пустовіт. – Через війну ви змушені були залишити всі свої здобутки, майно, житло. Але ви змогли знайти себе знову і почати реалізовувати свій потенціал. Такі форуми дозволяють відчути, що ви не наодинці зі своїми проблемами, і що рішення є. Спільно ми їх напрацьовуємо».

Аби інтегрувати ВПО в приймаючі громади, була створена програма «Єднання заради дії», а також ради ВПО. Це консультативно-дорадчий орган, який об’єднує внутрішньо переміщених осіб з проактивною громадською позицією, щоб ефективніше захищати права та інтереси переселенців. Перші ради ВПО з’явилися в у 2019-2020 роках. Зараз вони існують у Харкові, Запоріжжі та інших українських містах. Завдяки їх діяльності ВПО отримують доступ до житла, соціальних послуг, робочих місць, тощо. Головне завдання таких рад – пропонувати владі довготривалі системні рішення, які дозволяють повноцінно інтегрувати переміщених людей і бізнес в життя та економіку громад.

У підсумку учасники заходу підписали Резолюцію, аби разом створити консультативно-дорадчий орган – Раду ВПО у Луцькій громаді.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*