офіційний сайт

ІКОНИ НЕЗБАГНЕННА ТАЇНА: НОВА ЕКСПОЗИЦІЯ У МУЗЕЇ ВОЛИНСЬКОГО ІКОНОПИСУ

Виставка представляє сучасні образи авторства трьох сестер, молодих художниць, уродженок Волині – Іванни та Ксенії Дацюк і Ольги Звягінцевої. З черговою експозиційною імпрезою музейників та мисткинь привітав перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

Молоді, талановиті, виразно майстерні і творчо активні, – так охарактеризувала авторок нової виставки сакральних творів директорка музею Волинської ікони Тетяна Єлісєєва. Живописні роботи сестер-художниць прикрашають як музеї, так і приватні колекції в Україні, країнах Європи та у США. У доробку майстринь також і розписи храмів Києва, оформлення іконостасів, написання циклу історично-жанрових портретів правителів древнього Лучеська. На рахунку жінок уже понад шість десятків різноманітних виставок.

Твори присвячені як відомим і шанованим святим, так і нещодавно канонізованим, є роботи-посвяти угодникам Божим та празниковим двунадесятим святам. Іконознавці стверджують, що промовисті лики святих, витончене письмо, збагачене і декороване тло ікон свідчать про високий мистецький рівень авторок, глибокі знання історичних епох та етнічних культур.

З черговим виставковим успіхом Ольгу Звягінцеву та Іванну і Ксенію Дацюк від імені Волиньради привітав перший заступник голови Юрій Поліщук. «Я не фахівець у мистецькій сфері, але щиро сажу як поціновувач сакральних творів: ваші роботи надзвичайної краси! Це витончено, глибоко, елегантно, розмаїто і шанобливо. Дуже втішений тим, що авторки місцеві, вони з дитинства всотували духовно-історичну ауру цього краю. Вони вивчалися тут, вони виставляються у цьому музеї, отже школа волинського іконопису живе досі, бо має талановитих послідовників», – зазначив посадовець.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*