Голова обласної ради Григорій Недопад спільно з громадською організацією «Елеос-Волинь» з гостинцями відвідали вимушених переселенців.
До одного з гуртожитків Луцького педагогічного коледжу голова обласної ради з благодійниками навідується не вперше. З початку повномасштабного вторгнення тут прийняли понад тисячу внутрішньо переміщених осіб з Донецької, Луганської, Харківської, Запорізької, Миколаївської, Херсонської областей. Зараз тут мешкають більше 60 осіб, третина з яких – діти, а ще – інваліди та літні люди.
«Сьогодні немає мешканців сходу чи заходу, своїх і чужих. Зараз ми усі – одна родина, тому маємо дбати один про одного. Кожен з вас не лише повноправний, але й особливий мешканець волинської громади. І ми намагаємося робити усе – від умов проживання до працевлаштування та соціального захисту дітей і дорослих, – щоб віддалік від рідних місць ви не почувалися ні самотніми, ні полишеними», – зазначив Григорій Недопад. Він також запевнив, що внутрішньо переміщені й надалі можуть розраховувати на всебічну підтримку з боку обласної ради.
Керівник освітнього закладу Петро Бойчук підтвердив, що для своїх нових пожильців вони створили максимально комфортні умови: обладнали пральню, кімнату одягу, належною побутовою технікою оснащені кухні. Про переселенців постійно піклується не лише викладацький колектив, а й студенти. Приміром, до навчального року Студентська рада коледжу усім діткам придбала рюкзаки та шкільне приладдя.
Вдруге за кілька місяців підтримати тутешніх мешканців виявила намір і громадська організація, заснована Православною церквою України, «Елеос-Волинь». Як розповіла теперішня її керівниця Наталя Райниш, «Елеос-Волинь» – це благодійно-волонтерська спільнота, яка має за мету соціальне служіння. Організація опікується як військовими, так і внутрішньо переміщеними особами, родинами і самотніми, дітьми і людьми з інвалідністю. До слова, активним членом цієї громадської організації є працівник виконавчого апарату Волиньради Станіслав Ольшевський.
Сьогодні «Елеос-Волинь» у співпраці із торговою мережею «Сільпо» передала внутрішньо переміщеним особам сертифікати на суму 1 200 гривень. На них упродовж року можна придбати будь які продукти, крім алкоголю та тютюну.
Вимушені переселенці висловили вдячність за відчутну допомогу та піклування.