офіційний сайт

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД: «СПАСИБІ, ЩО МИ НЕ САМІ НА ЦІЙ ВІЙНІ»

У Волиньраді нагородили Почесним нагрудним знаком «За сприяння війську» іноземних волонтерів та благодійників.

З клопотанням відзначити партнерів обласної ради по гуманітарній місії до Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного звернувся Григорій Недопад.

І попри те, що нагороджені з майже усіх континентів були присутні онлайн, церемонія видалася дуже щирою. «З 24 лютого все українське суспільство стало на захист країни. Але без вас, наших друзів і партнерів за кордоном, нам було би незрівнянно важче. Спасибі, що ми не самі на цій війні. Завдячуючи вам, наші воїни і мирний люд у зонах бойових дій та на деокупованих територіях отримували і отримують усю можливу допомогу, часто – життєвоважливу. І відзнаки Головнокомандувача – це частина нашої великої шани і вдячності вам», – звернувся голова Волиньради до нагороджених.

Серед них – як іноземці, так і українці, які тривалий час мешкають за кордоном, хтось представляє волонерсько-благодійні організації, а хтось одноосібно об’єднав навколо допомоги Україні однодумців. Історії партнерства з ними під час зустрічі презентували волинські колеги – керівниця благодійного фонду «Волинь SOS» Наталка Ариванюк, очільник БФ «Добра справа» Юрій Слива та депутатка обласної ради Ольга Омелько.

Тож відзнаки «За сприяння війську» отримали: Людмила Задорожна (Іспанія) – очільниця кризового центру допомоги Україні міжнародної неурядової організації NGO DAMARK humanitarian; Ян Вєсьолек (Польща) – голова правління Товариства Приятелів Дітей Сілезького регіонального відділення в Катовіце; волонтери Віталій Котвицький (Польща), Ольга Доган (Туреччина), Майя Веєрс (Малайзія), Хаген Рош (Німеччина), Анатолій Сільчук (США); Марина Байдюк та Ніна Борисова (США) – представниці фонду United help Ukraine.

Нагороди вручив військовий комісар області Олег Кивлюк, а волинські волонтери зобов’язалися передати їх своїм друзям-партнерам.

«Спасибі, українці, що своїм тілом і кров’ю ви захищаєте свободу та цінності Європи і світу. Не кожен може бути воїном, але кожен може долучитися до перемоги. Наша допомога йде від серця, вона базується на нашій великій дружбі», – висловив вдячність за нагороду Ян Вєсьолек.

Волинянка Ольга Доган, яка давно мешкає у Стамбулі, розповіла: «Ми – за тисячі кілометрів від батьківщини, але думками і справами з нею у тяжку годину. Не просто збирати кошти, об’єднувати людей, організовувати події і доправляти вантажі на лінію фронту. Але ми робимо це для наших героїв, кіборгів, суперменів, котиків, бо завдяки їм ще можемо називатися українцями і мати власну державу».

«Для мене – велика честь отримати таку високу відзнаку. Але вона колективна, вона для усіх, хто робить усе можливе, а іноді і неможливе, для України», – запевнила Майя Веєрс, українка, яка доправляє допомогу аж за 10 тисяч кілометрів з Малайзії.

Подяку від Територіального центру комплектування за безперервну підтримку волинських військових формувань отримав і керівник БФ «Добра справа» Юрій Слива. Від імені усіх присутніх він подякував за визнання і оцінку волонтерської праці голові обласної ради Григорію Недопаду, військовому комісару Олегу Кивлюку та Головнокомандувачу ЗСУ. Валерію Залужному від волонтерської спільноти він передав на згадку символічну сокиру та Книгу добра, в якій, сподівається благодійник, невдовзі буде запис про українську перемогу.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*