офіційний сайт

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД: «ПІКЛУВАННЯ ПРО НЕМІЧНИХ і БЕЗЗАХИСНИХ – ПОКАЗНИК РОЗВИТКУ СУСПІЛЬСТВА»

Голова Волиньради та її депутат Андрій Бокоч здійснили робочу поїздку до Руденського та Голобського психоневрологічних інтернатів. До обох установ вони також привезли гуманітарний вантаж – мийно-пральні засоби і предмети особистої гігієни.

«І прийдешня зима обіцяє бути складною, тому готовність до опалювального періоду кожного з соціально значущих обласних комунальних закладів намагаюся обстежити особисто. Окрім того, напередодні підготовки до нового фінансового року і бюджетних слухань хочу на місцях з’ясувати нагальні потреби. У психоневрологічних інтернатах вони є. Йдеться про базові потреби сотень людей з особливими долями та діагнозами і їх треба вирішувати. Те, як суспільство піклується про безпомічних, визначає рівень його цивілізованості», – окреслив мету візиту Григорій Недопад.

Директорка Руденського жіночого психоневрологічного інтернату Олена Місюк розповіла, що зараз установа переповнена за рахунок евакуйованих мешканців інтернатів із зони бойових дій. Загалом – понад 160 підопічних, майже половина з яких прикуті до ліжка. «Перша гостра проблема – це машина швидкої. Наш старезний УАЗ ще на ходу тільки завдяки титанічним зусиллям водія, а підопічних часто доводиться доправляти до лікарень і Ковеля, і Луцька. Ще один головний біль – це пральні машини. Мало того, що вони давні, так ще й російського виробництва, і у разі поломки запчастин не знайти. А у нас щодня понад 500 кілограмів прання, бо багато лежачих», – зазначила директорка інтернату. Вона також неабияк переймається станом харчоблоку: тут руйнується фронтальна стіна, і практично вийшла з ладу півстолітня каналізаційна система, оновлення потребує й застаріле та енергозатратне обладнання кухні. А от до опалювального періоду інтернат цілком готовий, запевнила Олена Місюк, відремонтували котли, уповні заготовили тверде паливо, мають 6 потужних генераторів на випадок знеструмлень.

Голова обласної ради зазначив, що уже заручився підтримкою благодійників щодо машин швидкої допомоги. Найближчим часом одна з таких з відповідним обладнанням буде передана Руденському інтернату. Він також розповів, що веде перемовини з іноземними партнерами й щодо кухонного і прального устаткування. Григорій Недопад порадив невідкладно готувати проєктно-кошторисну документацію на аварійно-відновлювальні роботи харчоблоку та подавати запит на бюджетні слухання.

Як вияв вдячності за увагу представників засновника до установи підопічні інтернату підготували невеличку, але дуже зворушливу концертну програму і подарували очільнику Волиньради власноруч написану картину.

Харчоблок та підвальне приміщення під житловим корпусом – найгостріші проблеми у Голобському чоловічому психоневрологічному інтернаті. Його новопризначений керівник Володимир Ковальчук розповів, що упродовж 3-ох місяців на посаді йому вдалося залучити понад 600 тисяч спонсорських коштів, які спрямували на підготовку котельного господарства до роботи в опалювальний період та на закупівлю будматеріалів і запчастин, аби власними силами привести до ладу житлові кімнати, їдальню, яка десятиліттями не знала ремонту, а також сільгосптехніку, адже мають підсобне господарство (а це 30 гектарів ріллі, поголів’я корів та свиней), яке забезпечує соціальну установу основними продуктами – овочами, молоком та м’ясом.

«Однак заміна зношеної каналізаційно-насосної та непрацюючої вентиляційної систем на кухні, через що стіни постійно вкриваються пліснявою, а також гідроізоляція підмурівка під житловим корпусом, бо у підвальне приміщення доволі інтенсивно просочуються дощові і талі води, а тут у нас найпростіше укриття і зберігаються овочі, – усе це потребує професійного вирішення, а не просто господарського підходу. Тому ми вже виготовили локальні кошториси і будемо просити обласну раду виділити кошти на проведення аварійно-ремонтних робіт», – зазначив Володимир Ковальчук. Він також озвучив потребу інтернату у санітарному транспорті. Керівник запевнив, що до зими соціальна установа цілком готова: відремонтовані котли, закуплено 100% палива, є генератори, за допомогою благодійників оновили обладнання у пральні.

Григорій Недопад рекомендував підготувати бюджетний запит і пообіцяв сприяння у вирішенні питання з медичним авто.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*