офіційний сайт

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД: «ДІТИ ЩАСЛИВІ, ХОЧ І ВІДДАЛІК ВІД ДОМУ»

Голова обласної ради, а також його заступник Григорій Пустовіт, перебуваючи у службовому відрядженні, скористалися нагодою і провідали вихованців обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей, які разом з вихователями перебувають в евакуації у польському Лодзі.

Через тривожну невідомість та відсутність у закладі укриття два десятки вихованців реабілітаційного центру евакуювали до Польщі ще на початку великої війни. Це дошкільнята і підлітки, сироти і діти з родин, що потрапили у складні життєві обставини. Усі вони у центрі стаціонарно отримували соціальну, психологічну, педагогічну і медичну реабілітацію, оскільки мають проблеми з фізичним і ментальним здоров’ям.

Особливих волинських дітей поселили в одному з лодзьких дитбудинків, а міська адміністрація взяла на себе усі витрати з перебування. Пів року тому до підтримки українських дітей в евакуації долучилася і ЮНІСЕФ. Волинським дітлахам організація винайняла окремий просторий будинок.

Голова Волиньради Григорій Недопад стверджує: умови для дітей створено чудові. «Зараз реабілітаційний центр живе як будинок сімейного типу. Роль мам виконують директорка комунального закладу, двоє вихователів і медсестра, на них уся робота з догляду: готують, годують, прибирають, перуть. Діти ходять і до місцевої польської школи, і навчаються онлайн в українській, дошкільнята відвідують садок. Є медичний супровід – закріплений сімейний лікар. У них комфортний побут і надзвичайно різноманітне дозвілля. Попри те, що діти далеко від дому, від батьків, вони почуваються щасливими. Я надзвичайно вдячний нашим польським друзям, міжнародним партнерам за таку турботу», – поділився враженнями Григорій Недопад, поспілкувавшись з дітьми та вихователями.

Директорка обласного дитячого реабілітаційного центру Галина Йовик зазначила, що з усіх питань чи потреб тісно комунікує з адміністрацією міста. «Наші діти забезпечені одягом і взуттям на всі сезони, мають телефони, велосипеди. З ними постійно займається психолог, щосуботи – басейн. Загалом у наших вихованців – жодної вільної хвилини, головне все ретельно планувати. У нас багато розвиткових занять, ходимо в кіно, до театру, зоопарку, розважальних центрів, влаштовуємо велопрогулянки, відпочинок біля озера», – розповіла керівниця центру.

Поки діти в евакуації, запевнив Григорій Недопад, обласна рада як засновник подбала про їхній комфорт і безпеку вдома. У центрі вже завершили облаштування укриття, є плани і з розвитку закладу. Галина Йовик подякувала керівництву обласної ради за постійний зв’язок і увагу до установи.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*