офіційний сайт

ГРИГОРІЙ НЕДОПАД БЕРЕ УЧАСТЬ У ЗАКОНОТВОРЧИХ КОНСУЛЬТАЦІЯХ

Як віцепрезидент з питань регіональної політики Української асоціації обласних і районних рад (УАРОР) у столиці він долучився до низки дискусійно-узгоджувальних заходів з удосконалення законодавства задля побудови багаторівневого демократичного урядування в Україні.

У складі делегації УАРОР Григорій Недопад взяв участь в експертному обговоренні викликів участі українців у політичному житті, зумовлених наслідками повномасштабного вторгнення російської федерації. Зокрема, предметом дискусії стали положення до законопроєкту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення неможливості організації і проведення виборів/референдумів чи організації голосування громадян України на виборах/референдумах на окремих територіях». Народні депутати, представники державних органів, вітчизняних і міжнародних неурядових організацій, науковці та експерти проаналізували підходи до визначення критеріїв можливості або неможливості проведення виборів на різних типах територій, моніторингу наявності чи відсутності умов для організації і проведення виборів у післявоєнний час, визначення органу, уповноваженого приймати рішення про можливість проводити або ні вибори на певній території, а також процедури оскарження такого рішення.

Законотворчі дебати ініційовані Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування спільно з Проєктом Ради Європи «Підтримка демократичних післявоєнних виборів в Україні» та в межах розробки плану заходів Дорожньої карти з доброго демократичного врядування в Україні щодо підготовки і проведення перших післявоєнних виборів.

Окрім того, Григорій Недопад, а також очільник Ковельської райради В’ячеслав Шворак, який від районних рад також увійшов до складу керівних органів УАРОР, спільно з колегами по асоціації взяли участь у робочій зустрічі з членами парламентського комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Йшлося про актуальні питання підвищення спроможності місцевого самоврядування субрегіонального рівня. Тобто опрацьовувалася проблематика функціонування районних рад, які на сьогодні не можуть належно здійснювати свої конституційні повноваження через відсутність фінансування на їх виконання.

Григорій Недопад зазначив, що у перспективі завершення реформи децентралізації має увінчатися утворенням виконавчих органів обласних і районних рад та розподілом повноважень між ними із забезпеченням належних матеріальних, фінансових та організаційних умов для здійснення власних і делегованих повноважень.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*