офіційний сайт

ГРОМАДИ НАВЧАТИМУТЬ УПРАВЛЯТИ ВІДХОДАМИ

Голова обласної ради Григорій Недопад спільно з головою постійної депутатської комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів Юрієм Ройком взяли участь в установчій зустрічі з громадами Волині, яку організувала ГО «Еколтава» за підтримки проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

«Еколтава» розпочала роботу над проєктом «Підтримка реалізації системи управління відходами на місцевому рівні». В його межах планується підвищити спроможність органів місцевого самоврядування ефективно управляти муніципальними відходами. Участь у проєкті братимуть представники 65 громад із семи областей: Волинської, Рівненської, Полтавської, Львівської, Одеської, Житомирської та Закарпатської. Нагадаємо, 9 липня 2023 року набув чинності закон «Про управління відходами», який дав старт реформі системи поводження з твердим побутовим сміттям. Тож проєкт сфокусується на допомозі громадам у стратегічному плануванні та ефективному управлінні у цьому напрямку, а також на поширенні актуальної інформації про реформу серед мешканців громад.

Як зазначив голова обласної ради Григорій Недопад, в області було розроблено проєкт регіонального плану управління відходами. Для реалізації вимог цього документу передбачається залучення коштів державного, обласного та місцевих бюджетів. «Управління відходами не може відбуватися лише на місцях, без залучення до цього процесу області. Багато є позитивних прикладів поводження з відходами в громадах – вони організували його збір та місце для захоронення. Але, на жаль, цього недостатньо, – переконаний Григорій Недопад. – Добрим прикладом того, як потрібно поводитись з відходами, є країни Балтії, Німеччина, Польща. Вони зав’язують питання управління відходами на регіональному рівні, адже місцеві громади не повинні залишатися один на один із цією проблемою».

Взаємодія на загальнодержавному, регіональному та місцевому рівнях є надзвичайно важливою для ефективного впровадження реформи, яка наблизить Україну до європейських стандартів поводження з твердими побутовими відходами. «Проблема відходів – номер 1 на державному і місцевому рівнях. Волинська область однією з перших в Україні затвердила регіональний план управління відходами. Відповідно до цього плану є три сценарії управління відходами, проте початок повномасштабного вторгнення вплинув на виконання цих задумів. Тому найперше потрібно шукати кошти на реалізацію цього проєкту та підвищувати інформаційну обізнаність громад із питанням поводження з відходами», – каже Юрій Ройко.

Свою обізнаність та навички з ефективного управління відходами громади-учасниці проєкту будуть поліпшувати під час навчання у Школі муніципального менеджменту відходів, а також вчитимуться розробляти дорожні карти, які стануть основою для створення Місцевих планів управління відходами.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*