офіційний сайт

ЕКОЛОГІЧА КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА СЕСІЙНІ ПИТАННЯ

Йшлося, зокрема, про скасування і надання статусу об’єктів природно-заповідного фонду, а також погодження клопотань щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до «Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок».

Голова постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів Юрій Ройко зауважив, що у синхронності з національною концепцією розвитку природного заповідного фонду Волинь прагне до 2030 року досягти частки заповідних земель не менше 15% від загальної площі території. «Сьогодні у нас цей показник на рівні 7%, тоді як у країнах ЄС природно заповідний фонд сягає 20% територій», – констатував голова комісії.

Він запропонував членам комісії погодити проєкти рішення обласної ради «Про оголошення об’єктами природно-заповідного фонду місцевого значення ботанічних пам’яток природи». До таких віднесено три дуби віком понад 200 років на території Губенського лісництва, що у Володимирському районі, а також 350-тирічна велетенська липа на околиці села Облапи Дубівської громади. Одночасно є необхідність позбавити статусу місцевої ботанічної пам’ятки кількасотлітні сосну і дуба, які стали жертвами часу та бурелому ще 5-10 років тому. Члени комісії проєкт схвалити і рекомендують депутатам обласної ради підтримати рішення.

Окрім того за поданням Північно-Західного міжрегіонального управління лісомисливського господарства екологічна комісія розглянула і клопотання відповідальних лісокористувачів про поновлення матеріалів лісовпорядкування (відповідно до законодавства ця процедура актуалізується раз на 10 років).

Очільник депутатської комісії Юрій Ройко зазначив, що остаточне рішення ухвалює Міндовкілля, але після погодження документації найвищим представницьким органом краю. Тож члени комісії проголосували за проєкти рішень обласної ради «Про погодження Клопотання щодо приведення існуючого поділу лісів у відповідність до «Порядку поділу лісів на категорії та виділення особливо захисних лісових ділянок» для 4 суб’єктів господарювання і рекомендували сесії також схвалити ці рішення.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*