офіційний сайт

ДИТЯЧИЙ РЕАБІЛІТАЦІЙНИЙ ЦЕНТР – РОБОТУ РОЗПОЧАТО

Голова обласної ради Григорій Недопад відвідав обласний будинок дитини, на базі якого заплановано створити потужний реабілітаційний центр для дітей віком від 3 до 18 років.

Нагадаємо, що відповідне рішення нещодавно прийняла Волиньрада з огляду на національну концепцію запровадження сімейних форм виховання як альтернативу сиротинцям, а також значну потребу у послугах дитячої реабілітації різної нозології. Планується, що надання таких послуг оплачуватиме Національна служба здоров’я України. Але, щоб контрактування було можливим, закладу слід відповідати визначеним стандартам.

Григорій Недопад зазначив, що для цього потрібно виконати великий обсяг робіт, серед яких – енергозбереження та термореновація будівлі, її безумовна інклюзивність, надійні джерела живлення, стійкий інтернет, кваліфікований і навчений персонал та багато іншого. На облаштування усього цього активно залучаються не бюджетні кошти, а донорські. Він зазначив, що під час зустрічі із офіційним представником ЮНІСЕФ в Україні було досягнуто згоди, що ця організація допоможе зі створенням реабілітаційного центру.

«Експерти ЮНІСЕФ вже оглядали об’єкт, ми зі свого боку подали заявку на фінансування з переліком робіт на загальну суму 9,2 млн грн. Окрім того, сподіваємося і на Програму транскордонного співробітництва Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027, нами теж подано пропозиції, очікуємо на допомогу у навчанні персоналу та забезпеченні обладнанням. Розгляд заявок і прийняття рішення у міжнародних інституціях вимагає часу, але це не причина чекати, склавши руки, тож деякі роботи розпочали уже», – зазначив голова обласної ради.

Певний фронт робіт було доручено провести новопризначеному виконувачу обов’язки керівника обласного комунального закладу Руслану Юлдашеву. Під час зустрічі він продемонстрував перші результати зусиль, при цьому зазначивши, що усі роботи профінансовано меценатами і благодійниками. Менш як за два місяці замінено електромережу із влаштуванням резервного живлення, проведено швидкісний інтернет, відремонтовано віконні відкоси, по усьому периметру встановлено огорожу. Окрім того, очищено територію від чагарників, зроблено мощення та благоустрій із облаштуванням додаткових ігрових зон, знайшлося місце навіть для овочевих грядок та ягідних кущів, врожаї з яких вже споживають діти.

До слова, сьогодні у закладі перебуває 6 дітей, найстаршому із соціальних сиріт лише 2 роки. Заступниця директора з медичної частини Тетяна Віговська розповіла, що двоє з 19-ти їхніх підопічних, які понад рік перебувають в евакуації у Польщі, уже всиновлені українськими громадянами, на черзі – ще 7-ро. Вона зауважила, що волинський будинок дитини одним із перших в країні започаткував практику дистанційного знайомства потенційних усиновителів з дітьми, і такий досвід виявився успішним.

Керівники сиротинця також розповіли і про свої зусилля із пошуку донорів та грантів для облаштування тут реабілітаційного центру. Зокрема, вже отримали згоду від однієї з найбільших міжнародних волонтерських організацій «Клуб левів» на придбання та встановлення ліфта-підйомника, а Данська рада у справах біженців запевнила, що облаштує центральних вхід із дотриманням усіх вимог доступності для осіб з інвалідністю.

Григорій Недопад висловив вдячність керівникам установи за ініціативність та активні зусилля з реформування та реконструкції закладу.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*