офіційний сайт

ДИСЦИПЛІНАРНІ, КАДРОВІ ТА ОРГАНІЗАЦІЙНІ – ПИТАННЯ ОСВІТНЬОЇ КОМІСІЇ

Відбулося чергове засідання постійної депутатської комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку.

Розгляд першого питання порядку денного видався дискусійним. Йшлося про дисциплінарне стягнення в межах антикорупційного законодавства щодо керівниці Волинського еколого-натуралістичного центру Валентини Остапчук. Суть справи деталізувала начальниця відділу комунального майна виконавчого апарату обласної ради Олена Кузьменко: очільниця закладу позашкільної освіти влаштувала свою онуку на посаду фахівця із тендерних закупівель, не повідомивши засновника – обласну раду про конфлікт інтересів, як того вимагає ЗУ «Про запобігання корупції».

З метою врегулювання конфлікту інтересів ще у червні минулого року розпорядженням голови Волиньради Валентину Остапчук було зобов’язано кожне своє управлінське рішення узгоджувати із засновником. Проте, за словами Олени Кузьменко, директорка еколого-натуралістичного центру розпорядчий документ проігнорувала і продовжувала призначати своїй онуці премії та стимулюючі виплати в умовах конфлікту інтересів. До слова, зазначені факти оцінили і правоохоронні органи, винісши аж 34 протоколи про адміністративні правопорушення. Сама ж Валентина Остапчук у пояснювальній записці зазначила, що не вважає свої дії протиправними, оскільки родичка не перебувала у її безпосередньому підпорядкуванні.

Олена Кузьменко повідомила, що вказане корупційне діяння передбачає відповідальність у вигляді звільнення із займаної посади або ж оголошення догани, і запропонувала членам профільної комісії визначитися із видом стягнення. Депутати Людмила Стасюк, Валентина Магурчак та Михайло Скопюк стали на захист директорки еколого-натуралістичного центру, вказуючи на бездоганний багаторічний освітянський досвід Валентини Остапчук, її високі професійні якості, новаторство і здобутки у галузі позашкільної освіти, і наполягли врахувати це при винесенні рішення про відповідальність. Депутат Андрій Бокоч зауважив, що заслуги керівниці комунальної установи ніхто не піддає сумніву, але антикорупційне законодавство повинно виконуватися безумовно, як і розпорядчі документи обласної ради, інакше це створить небажані прецеденти для інших керівників обласних комунальних закладів.

«Остаточне рішення у цій справі винесе суд, але, зважаючи на фахові заслуги директорки центру, у якості дисциплінарного стягнення достатньо буде обмежитися доганою», – висловила пропозицію депутатка Валентина Магурчак. Члени комісії підтримали рекомендацію з результатом 3 голоси – «за», один – «проти». Голова депутатської комісії Ольга Омелько участі в голосуванні не брала, заявивши про конфлікт інтересів, оскільки працює в еколого-натуралістичному центрі. Варто зазначити, що напередодні рекомендації притягнути Валентину Остапчук до відповідальності винесла і комісія з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією.

Щодо інших питань порядку денного депутати також рекомендували голові обласної ради укласти контракт на п’ятирічний період з директором Володимир-Волинського педагогічного фахового коледжу ім. А. Ю. Кримського Миколою Савельєвим як переможцем конкурсу. Окрім того, у зв’язку із завершенням терміну дії контракту, члени комісії погодили переведення директорки обласної бібліотеки для юнацтва Алли Єфремової у статус тимчасово виконувачки обов’язки до проведення конкурсного відбору на цю посаду.

Також освітянська комісія урадила винести на розгляд сесії проєкт рішення «Про Комплексну програму розвитку та функціонування української мови у Волинській області на 2023–2026 роки». Розробником програмного документу та ініціатором його внесення є депутатка обласної ради Ористлава Сидорчук, яка, до слова, працює в команді Уповноваженого із захисту державної мови.

На завершення начальниця відділу з питань гуманітарної та соціально-культурної сфери виконавчого апарату Галина Карнаухова запропонувала продовжити традицію виїзних засідань комісії та ознайомитися з роботою обласних комунальних установ з новим менеджментом. Депутати вирішили, що найближчим часом відвідають ляльковий та драматичний театри.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*