офіційний сайт

ДОРОГА ДО МИРУ: ВІД 1939 ДО 2023

У селі Мельники Шацької громади відбулася традиційна меморіально-патріотична акція на честь вшанування полеглих у нерівному бою з червоноармійськими окупантами 28 вересня 1939 року жовнірів Війська Польського і Корпусу охорони пограниччя.

У спільному вшануванні загиблих взяли участь заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, Шацький селищний голова Сергій Карпук, заступниця начальника ОВА Мирослава Якимчук, очільниця Ковельської РВА Ольга Черен, віце-маршалок Люблінського воєводства Збігнєв Войцеховський, Генеральний Консул Польщі у Луцьку Славомір Місяк, громадські діячі, молодь, представники духовенства та прикордонних служб обох держав.

Ініціатива гідного ставлення до спільних сторінок історії України та Польщі і взаємної протидії новітній збройній агресії Росії належить громадській організації «Форум українських журналістів» та її очільнику Володимиру Данилюку, який сьогодні боронить країну від російського агресора, та люблінській громадській організації «Srodowiskohufiecpracy» за підтримки Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку.

Жалобні заходи пройшли на сільському цвинтарі, де місцеві мешканці і поховали загиблих у нерівному бою польських військовослужбовців. Нині тут споруджено пам’ятний постамент. Спільну заупокійну молитву звершили римо-католицькі і православні священники. А присутні поклали квіти і засвітили пам’ятні лампадки.

Заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт у своїй промові зазначив, що сьогодні учасники акції прийшли вклонитися пам’яті і польських, і українських воїнів, які віддали свої життя за спільне майбутнє наших народів. «Щороку тут ми вшановуємо пам’ять про польських воїнів, які зробили вибір між полоном і героїчною смертю. Вони обрали Польщу, її свободу. Це висока ціна, і вони її сплатили. На цьому цвинтарі побільшало могил нових героїв – українських. Сьогодні вони воюють з тим самим кривавим агресором, який не бачить ні вільної України, ні вільної Польщі. Щоб спинити «руський мір», і тоді, і зараз віддають свої життя ті, хто сповідує свободу, незалежність і європейські цінності. Україна і Польща мають майбутнє тільки разом. І цю єдність треба берегти і зміцнювати, відкинувши усі непорозуміння», – висловив упевненість Григорій Пустовіт.

Невід’ємною частиною меморіалу стали символічний забіг на дистанцію 1939 метрів під назвою «Дорога до миру», а також висаджування дерев на пам’ятній алеї.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*