офіційний сайт

ДОБРІ СУСІДИ: 20 РОКІВ ТРАНСКОРДОННОЇ СПІВПРАЦІ УКРАЇНА-ПОЛЬЩА

На запрошення Міністерства розвитку фондів та регіональної політики Республіки Польща голова обласної ради Григорій Недопад у польському Перемишлі взяв участь у початковій конференції Програми Interreg NEXT Польща-Україна 2021-2027.

«Добре мати сусіда» – так організатори конференції назвали зустріч партнерів із розвитку прикордоння. Окрім церемонії офіційного старту Програми Interreg NEXT Польща-Україна до 2027 року на конференції йшлося також і про підсумки 20-ої річниці транскордонної співпраці між Польщею, як членом Європейського Союзу, та Україною загалом та виконання Програми транскордонного співробітництва 2014-2020 років зокрема.

Голова обласної ради Григорій Недопад зауважив, що Волинь була доволі активною у попередньому турі програми міжнародної технічної допомоги: реалізовано 22 проєкти загальним бюджетом понад 12 млн євро. «Наймасштабніший із них – це будівництво очисних споруд та каналізування п’яти населених пунктів навколо озера Світязь. Не менші за значимістю – реставрація вежі Чарторийських у Луцьку, розвиток дорожньої інфраструктури та спроможності пунктів пропуску на кордоні, а також навчання і матеріально-технічне забезпечення добровільних пожежно-рятувальних дружин у населених пунктах, що розташовані віддалік від професійних підрозділів ДСНС», – виокремив найбільш важливі проєкти очільник Волиньради. Він також висловив упевненість, що і наступний раунд Програми транскордонного співробітництва буде не менш результативним як для громад, так і для окремих неприбуткових закладів області.

На фінансування теперішньої шестирічної Програми Європейський Союз виділив понад 187 млн євро. Її потенційні бенефіціари: Волинська, Львівська, Закарпатська, Рівненська, Тернопільська, Івано-Франківська області та Підляське, Мазовецьке Люблінське і Підкарпатське воєводства Республіки Польща. Проєкти реалізовуватимуться за п’ятьма пріоритетами: довкілля, здоров’я, туризм, співпраця та кордони. Волинь готує кілька великих інфраструктурних проєктів у галузях збереження довкілля, розвитку туризму та охорони здоров’я. Перший конкурс проєктних пропозицій оголосили відкритим під час конференції.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*