офіційний сайт

ДО РІЧНИЦІ МУЗЕЮ ВОЛИНСЬКОЇ ІКОНИ – МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

В урочистій академії з нагоди 30-річчя іконозбірні та відкритті міжнародної наукової конференції «Волинська ікона: дослідження та реставрація» взяли участь перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк, представники духовенства, мистецтвознавці, історики та науковці.

«Попри те, що війна внесла корективи в роботу музею і більшість експонатів працівникам довелося вивезти у сховища, робота науковців у вивченні, дослідженні та збереженні пам’яток продовжується, – каже його очільниця Тетяна Єлісєєва. – За 30 років своєї діяльності наш музей видав три альбоми – це «Волинська ікона XVI-XVІІІ ст.» та два альбоми «Музей Волинської ікони». Унікальність нашої колекції дала нам можливість брати участь у багатьох великих проєктах, які відбувалися у Києві, Дніпрі, Чернігові та інших містах». Вона також подякувала колективу музею за постійну дбайливу роботу, збір, збереження та опрацювання пам’яток культури.

«З часу повномасштабного вторгнення музей постійно розвивався. Ми опанували гранти, які допомогли зберегти наші колекції, посилили роботу з реставраційними центрами. І навіть зараз фахівці-реставратори тут працюють, аби вберегти наші сакральні пам’ятки», – додала директорка Волинського краєзнавчого музею Оксана Важатко.

Юрій Поліщук подякував працівникам музею та колективу за роботу й активну просвітницьку та наукову діяльність,а також висловив упевненість, що після війни музей зустрічатиме відвідувачів у новому просторому приміщенні. «Ви зберігаєте найцінніші духовні скарби, які є на Волині. Музей волинської ікони – один із найбільш динамічних і цікавих музеїв, він став візитівкою нашого краю. Мрію, щоб у перший повоєнний рік тут провели не одну наукову конференцію, а дві та представили повну експозицію», – підкреслив Юрій Поліщук.

Під час пленарного засідання конференції її учасники досліджували історію та діяльність Музею волинської ікони, ознайомитися із каталогом «Волинська ікона XVI-XVІІІ ст. з колекції каталогу Волинського краєзнавчого музею», де подаються 234 відреставровані пам’ятки темперного іконопису, з каталогом колекції надбаних давніх хрестів, наукові праці провідних істориків про тонкощі реставрації та дослідження сакральних пам’яток.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*