офіційний сайт

ДО ДНЯ ДОБРОВОЛЬЦЯ ПРИУРОЧИЛИ ПРЕЗЕНТАЦІЮ КНИГИ

З нагоди Дня українського добровольця у Волинському краєзнавчому музеї відбулась презентація доповненого видання Богдана Зека «Спецпідрозділ «Світязь» в антитерористичній операції на Донбасі (2014–2018 рр.): історичний нарис». Також цього дня було презентовано Меморіальний дослідницько-пошуковий проєкт Малої академії наук: Небесний легіон Волині. Участь у патріотичному заході взяли перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, народна депутатка Ірина Констанкевич, керівники профільних відомств ОВА, музейники, історики, науковці, а також ліцеїсти та студентство.

Автор видання, кандидат історичних наук, провідний науковий співробітник краєзнавчого музею Богодан Зек розповів, що у процесі підготовки доповненого видання про історію бойового шляху роти особливого призначення «Світязь» було зібрано свідчення добровольців – безпосередніх учасників бойових дій, вивчено опубліковані інтерв’ю, інформаційні повідомлення, дописи, поширені у мережі Інтернет, а консультантами та, водночас, рецензентами видання стали бійці спецпідрозділу.

«Перше видання було обмежене в тиражі, адже у світ вийшло лише 54 примірники. Коли його почали читати та вивчати добровольці, вони висловлювали свої пропозиції та уточнення. Тоді я зрозумів, що книгу варто видати більшим тиражем, адже на неї є попит. Нарис був виданий коштом обласного бюджету, передбачених на книговидання Регіональною програмою культури, мистецтва та охорони культурної спадщини», розповів автор.

Одним із натхненників написання цієї книги був доброволець роти «Світязь» Андрій Квач, він подякував авторові за його титанічну працю. «Більшість наших побратимів і донині продовжують захищати Україну у різних підрозділах ЗСУ та добровольчих формуваннях. І дякувати Богу, ми сьогодні маємо змогу зустрітися, обійняти своїх побратимів, згадати наших небесних ангелів. Авторові бажаю не зупинятись на досягнутому та продовжувати науковий пошук, допоки ще живі очевидці тих подій, та почати роботу над другим томом видання від 2018 року і до української перемоги», – наголосив боєць.

Перший заступник очільника Волиньради Юрій Поліщук вручив авторові видання Богдану Зеку подяку голови обласної ради та висловив своє захоплення його творчим доробком. «Автору книги я висловлюю щиру вдячність, бо писати про сучасність набагато складніше, аніж про минувшину. Є велика кількість матеріалів та очевидців тих подій, які можуть реагувати на неї по різному. І усе це треба врахувати і максимально об’єктивно зуміти відобразити. Однак, я переконаний, що такого роду книг у нас має бути багато. Нам варто відшукати та зберегти історії кожного волинського героя та усіх бойових підрозділів», – підкреслив він.

У ході заходу директорка обласної Малої академії наук Тетяна Михалюк також презентувала Меморіальний дослідницько-пошуковий проєкт: Небесний легіон Волині. Вона розповіла, що проєкт буде реалізовуватись здобувачами освіти закладів загальної середньої, позашкільної, вищої та передвищої освіти.

«Це не будуть виключно історичні довідки про загиблих героїв. Ми хочемо відшукати меморіальні згадки, спогади їхніх родин, сусідів, друзів та вчителів, адже кожен із них колись був учнем. Розпочнемо ми із пошуку, збору та систематизації матеріалу, створимо бузу даних про усіх полеглих волинян. Слухачами малої академії буде створено сайт «Небесний легіон Волині». А також в рамках проєкту плануємо видати книгу пам’яті про полеглих захисників», – розповіла вона.

Перший заступник голови облради Юрій Поліщук наголосив на важливості реалізації такої ініціативи як для сьогодення, так і для майбутніх поколінь українців.

« Обласна рада обов’язково підтримає такий проєкт, адже війна триває, а тому наша історична пам’ять саме задля наших нащадків має бути максимально збережена. Діти є хорошими дослідниками, інтерв’юерами, можуть знайти підхід до співрозмовника. А якщо вдасться відшукати фотоспогади чи речі захисників, то це може бути експоноване у музейних куточках чи музеях пам’яті в громадах. І ця робота, я переконаний, залишиться на століття. Приємно те, що обидва обласні комунальні заклади і краєзнавчий музей, і Мала академія наук є фактично двигунами цього проєкту», – резюмував він.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*