офіційний сайт

ДЕРЖАВА І РЕГІОНИ – РУХ НАЗУСТРІЧ

Голови обласних рад та представники центральних органів влади обговорили роль обласних рад у процесі євроінтеграції. За дорученням очільника Волиньради Григорія Недопада участь у дискусії взяв його заступник Григорій Пустовіт.

Черговий дискусійний майданчик щодо участі найвищих представницьких органів місцевого самоврядування у формуванні регіональної політики та євроінтеграційному поступі України зініційований парламентським комітетом з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. До діалогу також долучилися керівництво Верховної Ради, представники Офісу Президента та Міністерства розвитку громад і територій.

Народний депутат, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою та місцевого самоврядування Віталій Безгін зазначив, що процес євроінтеграції неможливий без участі обласних рад, бо Європейський Союз ключового значення надає саме регіональним владам. Про надважливу роль найвищих представницьких органів місцевого самоврядування у формуванні та впровадженні регіональної політики, комунікації з громадами, децентралізаційній реформі та відновленні країни говорив і заступник керівника Офісу Президента Олексій Кулеба.

Водночас, за словами першого віцеспікера парламенту Олександра Корнієнка, партнери критикують Україну за недостатню увагу держави до регіональної політики. Оскільки наприкінці цього року розпочнуться перемовини щодо членства в ЄС, зазначену проблематику належить мінімізувати. Тож формування стратегії регіонального розвитку – одне з головних домашніх завдань України. Зокрема зазначалося, що готуються зміни до вітчизняного законодавства про засади регіональної політики, ефективний розподіл повноважень, субрегіональне та міжрегіональне співробітництво.

Цілковито підтримуючи аргументи на користь значимості участі обласних рад у процесі євроінтеграції, голови обласних рад різних регіонів пори все зауважували, що не почуваються суб’єктами цього процесу. Мовляв, реформа децентралізації зупинилася на базовому рівні самоврядування, а умови воєнного стану позбавили обласні ради більшості повноважень на користь державних військових адміністрацій.

Віталій Безгін констатував, що змінити це не вдасться до завершення війни, а перемовини щодо членства України в ЄС розпочнуться вже невдовзі. Тож закликав голів обласних рад до активної взаємодії задля ефективних змін у формуванні та впровадженні регіональної стратегії.

З цією метою було узгоджено створити постійний дієвий майданчик для діалогу органів місцевого самоврядування регіонального рівня з центральною владою та ще одну консультативну платформу для прямої комунікації голів обласних рад та спікера парламенту. Окрім того у найближчих планах – реальне відновлення роботи агенцій регіонального розвитку та перезавантаження асоційованого виразника інтересів регіональних самоврядних влад – Української асоціації районних та обласних рад.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*