офіційний сайт

ДЕПУТАТИ ВИМАГАЮТЬ ПРІОРИТЕТНОСТІ У ФІНАНСУВАННІ ЗСУ

Рішення «Про підтримку Збройних Сил України, військових формувань Національної гвардії, інших, утворених відповідно до законів України військових формувань і правоохоронних органів, та деякі питання формування і виконання обласного бюджету у 2023 -2024 роках» обранці Волинської громади прийняли під час чергової 23-ої сесії.

Обґрунтовуючи необхідність цього рішення, депутат Анатолій Вітів зазначив, що попри передані ОВА на період дії воєнного стану повноваження розпоряджатися бюджетом, Конституція України не дає права обмежувати права депутатів впливати на бюджетний процес. «Спостерігаючи за тим, як обласна адміністрація спрямовує з обласного бюджету 45 мільйонів гривень на далеко не бідну Ківерцівську громаду, де хотіли будувати стадіон за 65 мільйонів, або виділяє мільйони на об’єкти незавершеного будівництва, що збільшує рівень їх готовності з 30 до 32%, ми повинні на це відповідно реагувати», – запевнив він.

У рішенні зазначено, що одним з головних пріоритетів у здійсненні видатків з обласного бюджету в період дії воєнного стану упродовж 2023-2024 років має бути фінансування та підтримка усіх об’єднаних сил оборони. Обласна рада установила, що на цю мету повинні бути спрямовані 75 % вільного залишку коштів обласного бюджету, що склався на 01 січня 2024 року, 50% понадпланових бюджетних надходжень та 50% коштів від відчуження майна обласної комунальної власності.

У переліку першочергових видатків обласного бюджету також заходи цивільного захисту і потреби систем оповіщення та безпеки; ліквідація наслідків надзвичайних ситуацій і збройної агресії; організація безпечного навчального процесу, облаштування укриттів; заклади охорони здоров’я і реабілітація військових та ветеранів; фінансування захищених статей видатків; об’єкти критичної та соціальної інфраструктури, їх підготовка до опалювального сезону, підвищення енергоефективності; соціальні послуги та створення умов для проживання внутрішньо переміщених осіб; платежі за гарантійними зобов’язаннями обласної ради; видатки, пов’язані з реалізацією інвестиційних проєктів за участі іноземних фінансових установ та міжнародних фінансових організацій.

Депутати також наполягають, щоб Волинська обласна військова адміністрація в установленому законом порядку внесла на розгляд Волинської обласної ради проєкт рішення «Про обласний бюджет Волинської області на 2024 рік». А інформація про виконання цього рішення підрозділами ОВА має заслуховуватися на засіданнях постійних комісій з питань бюджету, фінансів і цінової політики та з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби із злочинністю на початку кожного пленарного засідання Волинської обласної ради.

Такі ж рішення облрада рекомендує ухвалити і громадам.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*