офіційний сайт

ДЕПУТАТИ ОБЛАСНОЇ РАДИ ВИМАГАЮТЬ ДІЄВИХ КРОКІВ ЩОДО ЗАБОРОНИ ДІЯЛЬНОСТІ УПЦ МП

Про це йшлося під час позачергового сесійного засідання Волинської обласної ради.

Так, депутат Анатолій Вітів у заяві від фракції партії «Свобода» нагадав, що 11 квітня цього року Волиньрада прийняли рішення про заборону московського патріархату на території області та звернулися до ОВА з ініціативою розірвання договорів оренди з релігійними громадами УПЦ МП, що користуються храмами-пам’ятками архітектури. Натомість у відповіді облдержадміністрації зазначили, що підставами для припинення таких договорів може бути втрата майна, ліквідація користувача та інші.

«Всі знають про роль московського патріархату і московської церкви. Ми робимо усе можливе, аби на території Волині та в Україні церква була українською. На жаль, обласна адміністрація не є нашим союзником у цій справі», – зазначив Анатолій Вітів. То ж він пропонує головам обласної ради та адміністрації провести спільну з головами фракцій та відповідальним чиновникам консультативну зустріч для напрацювання і реалізації рішення, яке прийняла обласна рада.

Зі схожою ініціативою до голови обласної військової адміністрації звернувся депутат Андрій Бокоч. У своєму запиті він вимагає невідкладно розпочати роботу щодо розірвання договорів оренди культових споруд, що орендуються релігійними організаціями Української православної церкви московського патріархату. Зокрема це стосується таких історичних пам’яток як Успенського собору XII-XVIIст. у Володимирі, Святогорського монастиря XVст., Успенської церкви 1495р. Троїцького храму 1567р. у Зимненській громаді, комплексу будівель Низкиничівського монастиря XVIIст.

«Це пам’ятки архітектури національного значення, свідки нашого славетного історичного минулого, наша культурна спадщина. І це велика ганьба, що в їхніх стінах надалі господарюють представники релігійної структури, керівництво якої знаходиться в росії», – наголосив Андрій Бокоч.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*