офіційний сайт

ДЕПУТАТСЬКА КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА СЕСІЙНІ ПИТАННЯ

Члени постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією проаналізували ряд звернень Волиньради до центральних органів влади, які будуть винесені на розгляд позачергової сесії.

Зокрема, комісія розглянули два ідентичні по суті і з незначними відмінностями у деталях проєкти рішень, авторства депутатки Людмили Кирди та депутата Ореста Маховського, які стосуються недопущення в умовах воєнного стану виключення населених пунктів області з переліку віднесених до зон радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи. У ході розгляду, автори документів запропонували об’єднати обидві відозви та винести на розгляд сесії єдиний проєкт рішення стосовно цього актуального питання.

«Пропонуємо об’єднати ці два звернення, підтримавши постанову Верховної ради. Разом з тим, серед його адресатів варто також вказати і Кабінет Міністрів як орган, що приймає відповідні розпорядження, а також Державне агентства України з управління зоною відчуження, яке є розробником», – наголосив Орест Маховський. Члени профільної комісії рекомендували сесії схвалити узгоджений проєкт рішення, авторства Людмили Кирди та підтримали пропозицію Ореста Маховського щодо розширення переліку органів, до яких скеровується текст документу.

Не досягнули такої згоди стосовно ще двох також схожих проєктів рішень: «Про звернення до Президента України щодо ветування Закону № 8401 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану», який ініціював депутат Віктор Олійник та «Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Президента України, Верховної ради України щодо захисту підприємництва», авторкою якого є депутатка Юлія Вусенко. Відтак, члени профільної комісії підтримали та рекомендували на розгляд сесії обидва документи.

Схожа ситуація і з ще двома проєктами рішень: «Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення невиправданих обмежень прав територіальних громад», ініціаторкою якого виступила Юлія Вусенко та «Про звернення депутатів Волинської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо недопущення обмежень повноважень органів місцевого самоврядування», автором якого є депутат, голова бюджетної комісії Орест Маховський.

Без дискусій комісія рекомендувала обласній раді підтримати відозву до Верховної Ради України авторства депутатів Юрія Ройка, Романа Чорненького та Любові Серби щодо недопущення прийняття законопроєкту № 9103 «Про інститут реєстрованих партнерств». Голова профільної комісії Анатолій Вітів нагадав, що фракція ВО «Свобода» в обласній раді також публічно висловила свою позицію стосовно цього питання на одній із попередніх сесій.

Серед непідтриманих комісією – звернення депутатів Волинської обласної ради щодо погроз місцевому самоврядуванню у Волинській області, авторства депутатів Юлії Вусенко та Ігоря Волошенюка. Голова профільної комісії Анатолій Вітів зауважив, що прийняття такого звернення не доцільне в умовах децентралізаційних процесів.

Не схвалювати на сесії комісія рекомендувала й звернення до Президента України, ВРУ та Кабміну щодо припинення договорів оренди чи користування з релігійними організаціями, які не виконують вимог законів України, яке ініціювала Юлія Вусенко. Голова комісії Анатолій Вітів нагадав, що на квітневій сесії Волиньрада уже проголосувала за ґрунтовне звернення, у якому були вказані усі відповідні доручення облвійськадміністрації, а відтак він вважає не доцільним дублювати уже схвалене сесійне рішення.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*