офіційний сайт

ДЕПУТАТСЬКА КОМІСІЯ РОЗГЛЯНУЛА СЕСІЙНІ ПИТАННЯ

В рамках підготовки до пленарного засідання чергової 23-ої сесії Волиньради члени постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією розглянули низку проєктів рішень.

Зокрема, профільна комісія рекомендувала сесії підтримати ряд звернень до центральних органів влади щодо важливих питань життєдіяльності області. Депутати також ініціюють прийняття відозви до компетентних правоохоронних органів щодо теми, яка набула значного суспільного резонансу та стосується питання законності приватизації ДП «Волиньторф» та претензій щодо КП «Волиньприродресурс». «Хтось вже хоче наше комунальне підприємство поділити, стати його акціонером, не розуміючи, що єдиним його власником є обласна рада, яка категорично не піде на такі кроки», – наголосив голова комісії Анатолій Вітів.

Крім того, депутати рекомендували сесії затвердити Антикорупційну програму Волинської обласної ради на 2023-2025 роки. Метою прийняття цього документу є: забезпечення функціонування ефективної системи запобігання, виявлення та протидії корупції, відповідності діяльності Волиньради, її виконавчого апарату, депутатського корпусу, а також обласних комунальних підприємств, установ і закладів, вимогам чинного антикорупційного законодавства України; подальше впровадження механізмів прозорості, доброчесності, зниження корупційних ризиків у діяльності обласної ради та підвищення рівня довіри суспільства; встановлення комплексу заходів (правил, стандартів і процедур) щодо запобігання, виявлення та протидії корупції в її діяльності. Як зауважила консультант з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату ради Ірина Прус, необхідною складовою заходів щодо усунення причин та умов, що сприяють корупційним правопорушенням, є постійне інформування посадових осіб виконавчого апарату, депутатів обласної ради, а також працівників комунальних закладів щодо небезпеки корупційних проявів та можливих негативних наслідків корупційних дій. «Програмою також передбачено проведення спеціальних занять, спрямованих на формування знань, морально-психологічних установок щодо неприпустимості вчинення корупційних правопорушень, а також розміщення на офіційному вебсайті обласної ради інформації щодо запобігання та виявлення корупції», – додала вона.

Підтримали члени комісії й проєкт сесійного рішення про перейменування села Петрове Поромівської сільської ради Володимирського району. Враховуючи рішення Володимирської районної та Поромівської сільської рад, а також результати громадських слухань серед жителів села Петрове, депутати рекомендують підтримати ініціативу місцевих мешканців щодо перейменування села Петрове на село Цуцнів, у зв’язку із необхідністю повернення селу історичної назви та приведення назви населеного пункту у відповідність із вимогами Закону України “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки”. Відповідне подання щодо перейменування цього населеного пункту буде надіслане до Верховної Ради України, яка й має схвалити остаточне рішення.

Окрім того, профільна комісія рекомендувала сесії підтримати надання дозволу обласній дитячо-юнацькій спортивній школі на використання символіки Волинської області для розробки, виготовлення та розміщення логотипу на фасаді закладу.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*