офіційний сайт

ЧЕРГОВА ХХІІІ СЕСІЯ ВОЛИНЬРАДИ РОЗПОЧАЛА РОБОТУ

Порядок денний пленарного засідання налічує близько 60 питань. В сесійній залі зареєструвалося 52 депутати. Також на сесії присутні народні депутати Ірина Констанкевич і Вячеслав Рубльов, керівники правоохоронних та силових органів, голови громад, директори обласних комунальних підприємств.

Найперше був приділений час заявам фракцій. Від імені фракції «Батьківщина» таку виголосила депутатка Людмила Кирда: «30 липня на Запорізькому напрямку при виконанні бойових завдань загинув наш колега, депутат Верховної Ради України четвертого скликання, обранець Волинської громади п’ятого, шостого та сьомого скликань Слабенко Сергій Іванович. Він був одним з найактивніших депутатів, завжди керувався верховенством права, висвітлював актуальні питання області та знаходив шляхи їх вирішення, він був автором багатьох проєктів рішень. Підполковник Слабенко як справжній воїн героїчно захищав незалежність і цілісність держави, за що поклав своє життя. Він заслуговує на гідне вшанування». Тож фракція пропонує встановити меморіальну дошку на будівлі обласної ради на честь Сергія Слабенка, а також звернутися до Луцької міської ради з клопотання назвати його іменем школу, де навчався загиблий Герой.

Перше питання у переліку розгляду – інформація про результати діяльності органів Волинської обласної прокуратури за перше півріччя 2023 року. У матеріалах, надісланих депутатам, зазначено, що від початку великої війни пріоритетом у роботі відомства є розслідування злочинів, пов’язаних зі збройною агресією рф, зміцнення законності на території регіону, захист законних прав і свобод громадян, загальних інтересів суспільства і держави. Констатувалося, що за звітний період розшукано 257 військовослужбовців та 12 цивільних осіб, які зникли у зоні бойових дій. Проводиться системна роботу із протидії незаконному використанню гуманітарної допомоги, не припиняється протидія незаконному переправленню громадян через державний кордон, викрито 2 організовані групи, які сприяли втечі військовозобов’язаних за межі країни. У першому півріччі, викрито, розслідувано три корупційні кримінальні правопорушення, скеровано до суду 31 обвинувальний акт у бюджетній сфері, 9 з яких – з ознаками корупції, викрито понад 80 фактів хабарництва. Суттєво зросло число виявлених кримінальних правопорушень у сфері господарської діяльності – детективами БЕБ розпочато розслідування 44 таких справ. Також викрито 13 організованих злочинних угрупувань. Інформацію депутати взяли до відома.

Про результати діяльності за підсумками 9 місяців цього року звітував перед депутатським корпусом і керівник обласного комунального підприємства «Волиньприродресурс». Анатолій Капустюк, зокрема, доповів, що КП продовжує покращувати показники видобутку бурштину та торфу завдяки підвищенню ефективності бізнес-процесів підприємства, про що свідчить динаміка за ІІІ-й квартал у порівнянні з І-им півріччям. Так, за ІІІ-ій кв: видобуто 5 тонн бурштину (7,8 – за І-ше півріччя), реалізовано 5,3 тонни (8,4 з І-ше півріччя), дохід від реалізації бурштину склав майже 41 млн грн (60 – за І-ше півріччя). Видобуток торфу: 15,3 тис тонн у ІІІ-му кв (24 тис т – І-ше півріччя), виготовлення торфобрикету – 5,6 тис т – ІІІ-й кв (12 тис т – І-ше півріччя). Дохід підприємства за звітний період перевищив 101 млн грн, прибуток склад понад 32 млн грн, сплачено: більше 6 млн податку на прибуток, 10 млн – ренти, 4 млн – ПДФО, 3,9 млн – єдиного соціального внеску, 322 тис грн – військового збору. За 9 місяців підприємством до обласного бюджету сплачено майже 4 млн грн. За словами Анатолія Капустюка, упродовж звітного періоду КП «Волиньприродресурс» перевиконало план на поточний 2023 рік майже на 79% по доходу та на 84% по прибутку.

Під час обговорення депутати цікавилися цінами на торфобрикет та доступністю палива для населення. Анатолій Капустюк запевнив, що і юридичні, і фізичні особи мають змогу без обмежень і черг по безготівковому розрахунку придбати це паливо за ціною 3,5 тис грн за тонну. Йдеться про продукцію саме Маневицького торфобрикетного заводу, який працює на сировині КП «Волиньприродресурс», оскільки завод «Сойне» працює на власній сировині, – уточнив Анатолій Капустюк. Його звіт депутати взяли до відома.

Депутати також ухвалили ряд рішень щодо майнових, організаційних та господарських питань.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*