офіційний сайт

БЮДЖЕТНА ПІДТРИМКА ПІЛЬГОВОГО КРЕДИТУВАННЯ І ПРОЄКТНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ЯК ПЕРСПЕКТИВНА ІНВЕСТИЦІЯ

Бюджетні плани департаменту інфраструктури і департаменту економічного розвитку, зовнішніх зносин та з питань туризму і курортів, а також трьох управлінь – АПК, екології і природних ресурсів, з питань цивільного захисту, а також керівників підпорядкованих цим структурам комунальних підприємств обговорили сьогодні за участю голови Волиньради Григорія Недопада, його заступників Юрія Поліщука та Григорія Пустовіта, голови бюджетної комісії Ореста Маховського, депутатів обласної ради, розпорядників бюджетних коштів та їх користувачів.

Директор департаменту інфраструктури Степан Білан доповів, що в 2023 році департамент виступав розпорядником коштів обласного бюджету з будівництва 7 об’єктів, на які було виділено більш, як 21 млн. грн, а освоєно 18,3 млн. грн. Це школа в селі Стобихівка Камінь-Каширського району, на яку було передбачено 9 млн. грн., використано 7 млн. грн.; НВК ЗОШ села Вербка Ковельського району – передбачили 5,3 млн. грн., освоїли 5 млн. грн.; ЗОШ села Піща – передбачено 2 млн. грн., освоїли 1,9 млн. грн. В той же час, деякі об’єкти потребують значних капіталовкладень, яких, на жаль, немає. «Аби завершити школу в селі Стобихівка потрібно 90 млн. грн, а для школи в селі Піща – 8,2 млн. грн», – зазначив Степан Білан.

Голова бюджетної комісії підкреслив, що під час останнього сесійного засідання депутати погодили, що дофінансування має надходити лише на об’єкти, які перебувають на стадії завершення. «Можливості дофінансування ми не бачимо, але якщо вона з’явиться, то кошти повинні спрямовуватися лише на ті об’єкти, готовність яких не менше 75%», – наголосив Орест Маховський.

Що стосується служби автомобільних доріг, то усі кошти з дорожнього фонду в наступному році будуть перенаправлені на потреби оборони. Фінансуватися служба доріг буде за рахунок залишку коштів теперішнього бюджетного року – це близько 150 млн. грн. Їх витратять на експлуатаційне утримання доріг. Голова Волиньради Григорій Недопад звернув увагу керівника департаменту інфраструктури на належне виконання підрядними організаціями своїх зобов’язань щодо утримання автошляхів.

Директор управління агропромислового розвитку Юрій Юрченко розповів, що в 2023 році з обласного бюджету було виділено 4,9 млн. грн., з яких 3,9 млн. грн. використали на дотації за утримання молодняка ВРХ для особистих селянських господарств та фермерських господарств. Цими коштами скористалися майже півтори тисячі власників.

Керівник комунального підприємства «Власний дім» Віктор Смолярчук просить відновити фінансування цієї структури, яка підтримує індивідуальне житлове будівництво на селі, із загального фонду, адже надходить багато звернень, в тому числі і від учасників бойових дій, з проханням про пільгове кредитування. «Крім того, ми надаємо позики і на розвиток малого та середнього підприємництва на селі та придбання сільськогосподарської техніки. Тож просимо відновити фінансування і передбачити 3,7 млн. грн та витрати на обслуговування пільгових довгострокових кредитів хоча б в обсязі 300 тис. грн», – зазначає Віктор Столярчук.

Представники департаменту економічного розвитку, зовнішніх зносин та з питань туризму і курортів зазначають, що в 2024 році будуть працювати над двома регіональними програмами – розвитку туризму та розвитку міжнародного співробітництва. На обидві програми передбачається лише 690 тис. грн.

Агенція регіонального розвитку просить збільшити суму на функціонування структури – з 1,4 млн. грн. до 2,5 млн. грн, оскільки виросла чисельність штату. Її керівниця Валерія Гончаренко зазначає, що Агенція плідно працює і цьогоріч уже взяла участь у програмі «INTERREG NEXT Польща – Україна». «Нині у портфелі Агенції є 14 проєктів на суму 116 млн. євро, – підкреслила Валерія Гончаренко. – Зараз ми працюємо над створенням кластеру медичних інновацій і продовжимо цю роботу в наступному році».

КП ІАЦ «Волиньенергософт» у наступному році продовжать реалізацію проєкту «Термореновація будівель медичних закладів Волині». Нагадаємо, Волинь на конкурсних засадах отримала доступ до пільгової європозики для комплексної реконструкції 10 медичних будівель, які перебувають у найгіршому стані. Очільник «Волиньенергософт» Олександр Курилюк просить передбачити в обласному бюджеті кошти для місцевих гарантій оплати відсотків за позикою на 2-гу половину 2024 року.

Управління екології та природних ресурсів на наступний рік має граничний обсяг фінансування в межах 5,3 млн. грн. За ці кошти планують виконувати природоохоронні заходи, в тому числі 1 млн. грн. передбачили й для завершення реконструкції каналізаційної мережі Берестечківського психоневрологічного інтернату. «Ми дуже вдячні за підтримку нашого комунального закладу, адже цей об’єкт в критичному стані і його потрібно доробити. Також прошу управління екології й надалі в разі надходження коштів до обласного екологічного фонду враховувати проблеми наших комунальних закладів соціального спрямування», – підкреслив Орест Маховський.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*