офіційний сайт

БЮДЖЕТНІ МОЖЛИВОСТІ ДЛЯ СПОРТУ: МІНІМАЛЬНО НА НАЙНЕОБХІДНІШЕ

Черговий раунд бюджетних слухань був присвячений узгодженню потреб дев’яти обласних комунальних установ фізкультурно-спортивного та молодіжного спрямування.

Директор департаменту фінансів ОВА Ігор Никитюк окреслив загальну тенденцію щодо можливостей обласного кошторису на 2024 рік. «Його вистачає лише на виплату заробітної плати та оплату компослуг, на всі інші видатки – нуль. Тому було прийнято рішення передбачити мінімальні обсяги коштів на поточні видатки, зарплату та енергоносії. Сподіваємось, що ситуацію вдасться виправити при розподілі вільних залишків обласного бюджету, у лютому 2024 року. Але відтепер їх не можна буде спрямовувати на поточні і капітальні видатки. Основні напрями – соціальний захист та забезпечення військових», – пояснив він.

Тож саме за таким принципом і передбачене бюджетне забезпечення діяльності мережі дитячо-юнацьких спортивних шкіл регіону, а також обласної ШВСМ, регіонального центру з фізичної культури і спорту інвалідів «Інваспорт» та обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх». «На незахищені поточні видатки, які є також першочерговими для наших установ у зв’язку із їх специфікою та профілем також закладено мінімальні суми. Для проведення навчально-тренувальних зборів, чемпіонатів та кубків області, турнірів та інших змагань, а також забезпечення підготовки та участі волинських спортсменів у всеукраїнських першостях із олімпійських видів спорту – 3 млн грн, а із неолімпійських видів спорту – понад 900 тисяч гривень. А от фінансування обласних федерацій і спортивних клубів на 2024 рік поки що не передбачено», – зауважив директор департаменту культури, молоді та спорту ОВА Олександр Хвіщук. Він додав, що 2024 – це Олімпійський рік, а відтак профільний департамент буде очікувати на додаткові фінансові дотації для того, щоб Волинь була гідно представлена на Олімпіаді в Парижі. За його словами потенційними учасниками олімпійських ігор станом на сьогодні є 9 волинських спортсменів. Бракуватиме близько 600-от тисяч грн і на стипендії учасникам олімпійських, паралімпійських та дефлімпійських ігор, видатним молодим та перспективним спортсменам та їх тренерам. На реалізацію та виконання обласної цільової програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді та обласної соціальної програми «Молодь Волині», передбачено понад 1,1 млн грн, з яких на проведення заходів – лише 300 тисяч. Загалом за підрахунками головного розпорядника коштів додаткова потреба галузі фізичної культури та спорту у 2024 році сягне майже 14 млн грн.

Підсумовуючи озвучене, голова бюджетної комісії обласної ради Орест Маховський зауважив, що минулоріч галузь фізичної культури та спорту не була фінансово обділена, лише по загальному фонду додатково спрямували майже 16 млн грн, також на ряд закладів було виділене фінансування зі спецфонду для покращення матеріально-технічної бази, передусім на усунення аварійних ситуацій. «На наступний рік по галузі, на жаль, лише 5% росту, але причина цьому об’єктивна і усім відома. Тому закликаю усіх бути оптимістами та розраховувати, що вільні залишки, а також хоч незначне перевиконання бюджету 2024 дозволять дофінансувати невідкладні потреби галузі. Інші додаткові потреби, які озвучено профільним департаментом є слушними, однак їх реалізація можлива лише за результатами завершення нинішнього бюджетного року», – резюмував він.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*