офіційний сайт

БАРВИ ВЕЛИКОДНЯ: В МУЗЕЇ ВОЛИНСЬКОЇ ІКОНИ ВІДКРИЛИ БЛАГОДІЙНУ ВИСТАВКУ

Експозиція презентує більше тридцяти вишиваних рушників кінця XIХ – початку ХХ століття та різноманітні пасхальні композиції з квітів і декоративних елементів. Крім того, відвідувачі зможуть оглянути роботи сучасних волинських майстрів – переможців творчих конкурсів писанкарства – Софії Пасюк, Володимира Хижинського, Людмили Манько, Олени Романюк, Руслани Войтович, Ірини Семеренко та інших.

Виставка «Барви Великодня» – це спільний проект Музею волинської ікони, відділу етнографії та народних промислів обласного краєзнавчого музею і технічного коледжу Луцького національного технічного університету. Відвідав експозицію перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

«Виставка поєднує писанкарство, традиції вишивки та прикрашання українських помешкань до Великодня. А ще тут є особливий освітній компонент – дивлячись на різноманіття мотивів кожному з нас хочеться дізнатися більше про походження орнаментів на писанках, дослідити їхнє значення, вивчити традиції, – каже Юрій Поліщук. – Те, як студенти технічного коледжу змогли поєднати сучасні мотиви із давніми традиційними викликає щирий захват – у своїх роботах вони зуміли передати тепло Великодніх свят, і це свідчить про надзвичайну талановитість нашої молоді».

Як зазначила ректорка ЛНТУ Ірина Вахович, виставка має і благодійну мету – відвідувачі можуть придбати вподобані експонати, а виручені кошти будуть перераховані на допомогу Збройним Силам України.

На завершення офіційного відкриття виставки педагоги техколеджу провели для відвідувачів майстер-клас із оздоблення великодніх кошиків.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*