офіційний сайт

28 ЛИПНЯ – ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ

В урочистостях з нагоди державного свята взяв участь заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

День Української Державності цьогоріч відзначається вдруге. Святкова дата запроваджена Указом Президента з метою утвердження спадкоємності українського державотворення, захисту національних інтересів, збереженню історичної справедливості та на противагу брехливим і маніпулятивним фальшуванням країною-терористом росією історичних аспектів українського державотворення.

Дата обрана у співзвучності з відзначенням 28 липня Дня хрещення Русі та вшанування пам’яті святого рівноапостольного князя Володимира-Хрестителя. Обравши державною релігією християнство, він домігся повноправного входження Русі-України до родини європейських народів.

Символ Дня Українсько Державності – чотири тризуби – відображають боротьбу, незалежність, історію та ідентичність. Це також є свідченням того, що Державний Герб України походить від родової геральдики династії правителів Рюриковичів і був знаком князя Володимира Великого, а отже підтверджує більш як тисячолітні традиції української державності.

У Луцьку представники військових формувань, громадськості та місцевої влади вшанували хвилиною мовчання пам’ять про усіх, хто віддав життя в ім’я незалежності та цілісності держави, а також поклали квіти до пам’ятника першого Президента України Михайла Грушевського. Творець української наукової історіографії, автор монументальної 10-ти томної “Історії України-Руси” від найдавніших часів до 1925 року, він вперше науково обґрунтував право українців на самостійну державу, довів етнічну відмінність українського народу від російського і став символом всеукраїнського національного єднання.

«День української державності – це ще одна нагода згадати історію своєї країни і відчути гордість за неї. Це привід цінувати і примножувати те, за що боролися наші предки і досі борються наші сучасники. Це заповідь пам’ятати, якою ціною українці творять своє майбутнє і вірити в те, що воно буде щасливим», – зазначив заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*