офіційний сайт

250 МІЛЬЙОНІВ ГРИВЕНЬ – НЕЗАБЕЗПЕЧЕНІСТЬ ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ У ЦЬОМУ РОЦІ

Шляхи розв’язання проблеми нестачі фінансування під час засідання обговорили члени постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та цінової політики спільно з керівниками профільних структурних підрозділів облвійськадміністрації.

Приводом для розгляду питання стали листи-клопотання від Заболоттівської, Затурцівської та Головненської спецшкіл з проханням компенсувати з обласного бюджету брак асигнувань на виплати педагогічним працівникам. Йдеться про надбавки і доплати обов’язкового характеру, а також матеріальну допомогу на оздоровлення та щорічну винагороду. Задекларована на цей рік додаткова потреба фонду заробітної плати лише цих трьох освітніх установ перевищує 6 мільйонів гривень.

Голова бюджетної комісії Орест Маховський зазначив, що ситуація має системний характер, оскільки цьогоріч, як і минулого року, обсяг освітньої субвенції для області зменшено на 10%. Загальна сума незабезпеченості закладів освіти обласної комунальної власності сягає майже 33 млн грн. «Тому, нам спільно належить визначити, яким чином вирішувати проблему – шукати додаткові ресурси в обласному бюджеті, або запропонувати інші варіанти, в тому числі й пов’язані з оптимізацією мережі закладів та штатних структур», – обґрунтував актуальність розгляду питання голова комісії.

Депутат Ярослав Матвійчук зауважив, що обласна рада не може залишити освітян без повної оплати праці в такий непростий час, а невиплата обов’язкових надбавок може бути оскаржена у суді. Головна освітянка області Наталя Матвіюк повідомила, що управлінням освіти і науки ОВА на адресу Міністерства освіти надіслано лист з проханням збільшити обсяг освітньої субвенції для області.

Натомість позаштатна радниця голови Волиньради з питань освіти Людмила Плахотна висловила сумнів, що таке клопотання міністерством буде задоволено. «В цілому незабезпеченість освітньою субвенцією по області становить 250 мільйонів і стосується, переважно, закладів середньої загальної освіти. Чого дійсно забракне, то це коштів на виплату педагогічним працівникам 100% матеріальної допомоги на оздоровлення у червні, а також 100% щорічної винагороди у жовтні. Проблему ж обов’язкових доплат цілком можливо буде вирішити за рахунок перерозподілу коштів між закладами», – впевнена вона.

Члени бюджетної комісії підтримали пропозицію депутата Володимира Бондаря і рекомендували департаменту фінансів ОВА зарезервувати певну суму коштів обласного бюджету на покриття нестачі освітньої субвенції на оплату праці педагогам обласних комунальних закладів.

Підсумовуючи розгляд питання, Орест Маховський зазначив, що Міносвіти і обласній раді, і ОВА надіслало лист з дуже детальним та глибоким аналізом освітньої сфери краю, де зазначено і резерви, за рахунок яких можна розв’язати проблему зменшення обсягу освітньої субвенції. «Без сумніву, освітян треба підтримати в умовах воєнного стану. Одночасно – це нагода синхронізувати мережу наших закладів освіти з параметрами, за якими і обраховується обсяг освітньої субвенції», – констатував він.

Ще одним важливим питанням порядку денного комісії було затвердження звіту про виконання обласного бюджету за 2022 рік. Орест Маховський нагадав, що відповідно до законодавства воєнного стану 1 березня минулого року обласна рада делегувала бюджетні повноваження обласній військовій адміністрації. «Але стаття 80 Бюджетного кодексу чинна. Вона ж передбачає, що ОВА подає до обласної ради звіт про виконання обласного бюджету, а профільна депутатська комісія здійснює перевірку використання коштів», – повідомив голова бюджетної комісії. Він також зауважив, що урядовою постановою у період воєнного стану заборонено оприлюднювати на загал більшість бюджетних параметрів, тож їх аналіз провадився, так би мовити, за зачиненими дверима. В результаті обговорення члени комісії рекомендували депутатам затвердити річний звіт про виконання обласного бюджету 2022.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*