офіційний сайт

18 ТРАВНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГЕНОЦИДУ КРИМСЬКОТАТАРСЬКОГО НАРОДУ

Сьогодні Україна та світ віддають данину пам’яті жертвам геноциду кримських татар, також – це День боротьби за права кримськотатарського народу.

На меморіальні заходи поблизу пам’ятного знаку «Жертвам тоталітарного режиму», що на Замковій площі Луцька, прийшли члени громадської організації «Кримські татари Волині», представники громадськості, духовенства і влади. Разом з усіма молився за жертв насильницької депортації і перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук. Присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять безневинно загиблих і поклали квіти до підніжжя монументу «Жертвам тоталітарного режиму».

Депортація сотень тисяч кримських татар із півострова у травні 1944 року – один із найбільших злочинів радянського режиму. Нелюдський акт примусового переселення призвів до незліченних жертв. Протягом кількох днів цілий народ було позбавлено Батьківщини. В ешелонах смерті, у місцях спецпоселень загинули понад 100 тисяч людей.

Майже через 80 років історія, на жаль, повторилася. Сьогодні кримськотатарський народ знову не може почуватися вільно і безпечно на своїй рідній землі, продовжуться жорстокі утиски та репресії за етнічною ознакою і релігійною приналежністю. З початком окупації росією Кримського півострову у 2014 році, тисячі кримських татар знову змушені були покинути рідні домівки…

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*