офіційний сайт

ЗАДЛЯ НАЛАГОДЖЕННЯ КОНТАКТІВ: ВОЛИНСЬКА ДЕЛЕГАЦІЯ ПРАЦЮЄ У ЛОДЗІ

На запрошення польської сторони у рамках діючої Угоди про співпрацю між Волинською обласною радою та Лодзьким воєводством з робочим візитом у Лодзі перебувають голова Волиньради Григорій Недопад, очільник Луцької райради Олександр Гурський та селищний голова Олицької громади Олександр Прендецький.

З фахівцями місцевої Агенції регіонального розвитку волиняни обговорили наміри майбутньої співпраці, зокрема в частині розвитку взаємних економічних відносин, особливу увагу приділяючи малому та середньому бізнесу. Також відбулася предметна зустріч із представниками ділових кіл Лодзя, під час якої були озвучені ініціативи щодо розвитку відносин між підприємцями обох регіонів.

Окрему частину візиту волинська делегація присвятила ознайомленню з роботою тутешніх комунальних закладів, принципами їх муніципального управління і фінансування, а також технологіями енергоощадної модернізації.

ВОЛИНЬ – ФЛАГМАН ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ В УКРАЇНІ

Про це заявив директор Фонду Енергоефективності України Єгор Фаренюк під час моніторингового візиту до області.

Разом з головою Наглядової ради фонду Юлією Сабатюк він провів робочу зустріч, участь у якій взяли перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук, заступник керівника виконавчого апарату ради, очільник екологічної комісії Юрій Ройко, перший заступник міського голови Володимира, депутат облради Ярослав Матвійчук, перший заступник Ковельського міського голови Тарас Яковлев та керівник ГО «Волинський Інститут підтримки та розвитку громадських ініціатив» Петро Лавренюк.

Єгор Фаренюк зазначив, що від початку заснування Фонду Енергоефективності упродовж майже 4 років Волинь – незмінний і беззаперечний лідер в країні з реалізації проєктів комплексної енергоощадної модернізації «Енергодім». Загалом їх більше сотні, з яких 74 об’єкти повністю або частково завершені, ще 34 перебувають у процесі виконання.

Нагадаємо, що Фонд енергоефективності – це державна установа, яка за рахунок кошів уряду та міжнародних донорів надає гранти і комплексні технічні рішення для термореновації багатоквартирних будинків з ОСББ на умовах співфінансування, (70% – асигнування Фонду, решта – інвестиція мешканців будинку). Після впровадження комплексу робіт (ремонт й утеплення фасадів і дахів, заміна вікон, встановлення індивідуальних теплових пунктів, збалансування систем опалення та освітлення) співвласники таких будівель у 2-3 рази зменшують оплату комунальних послуг і суттєво підвищують рівень комфорту.

Керівник Фонду Енергоефективності зауважив, що лідерство Волині у термореновації житлового фонду обумовлене не тільки високою активністю і згуртованістю мешканців багатоквартирних будинків, але й запровадженням місцевих програм підтримки енергоощадних ініціатив. Як зразок для наслідування у цьому контексті Єгор Фаренюк назвав Володимирську міську громаду. За активну взаємодію з Фондом та ефективну реалізацію програми «Енергодім» він відзначив подяками установи міського голову, його першого заступника Ярослава Матвійчука, а також голів ОСББ «Каштан» і «Затишок», які вже завершили термомодернізацію.

Аналізуючи результати співпраці з Фондом, Ярослав Матвійчук зазначив, що загалом Володимир реалізовує 11 таких проєктів. У двох вже тепломодернізованих будинках економія енергоресурсів склала від 35 до 64%. «Крім відшкодування ОСББ відсотків за позиками на «Енергодім» у нас працюють ще кілька програм підтримки житлового фонду на умовах співфінансування з мешканцями – це заміна внутрішньобудинкових мереж, ремонт ліфтів, благоустрій прибудинкових територій. Цьогоріч на ці потреби з міського бюджету було спрямовано майже 14 мільйонів гривень», – констатував він.

Своєю чергою Єгор Фаренюк презентував нові інструменти, які Фонд енергоефективності запроваджує для підтримки ОСББ, зауваживши, що з початком повномасштабного вторгнення вартість комплексної термореновації зросла удвічі, що суттєво обмежує спроможності співвласників. Тож зміни передбачають зменшення удвічі (до 10%) першого внеску ОСББ, запроваджено авансування робіт, а не оплата по факту їх виконання, як це було досі. Крім того знайдено партнерський банк, який на постійній основі надаватиме цільове кредитування за проєктами Фонду енергоефективності.

Голова наглядової ради Фонду Юлія Сабатюк зазначила, що крім місцевих програм додатковим механізмом підтримки ОСББ могла б стати і допомога обласного бюджету. З клопотанням про запровадження відповідної регіональної програми вона і звернулася до керівництва Волиньради. Перший заступник голови Юрій Поліщук погодився, що підхід багаторівневої підтримки правильний. «За такими програми майбутнє, їх треба ухвалювати і в громадах, і на рівні області. Енергоощадним технологіям нема альтернативи, це вигідно усім – і людям, і громадам, і державі. Тож, переконаний, депутати обласної ради підтримають цю пропозицію», – зазначив Юрій Поліщук. Одночасно він додав, що наступного року обласний бюджет матиме критично обмежені ресурси, і це єдина перешкода для реалізації ініціативи.

Заступник керівника виконавчого апарату Волиньради Юрій Ройко висловився за те, щоб підготовку обласної програми підтримки ОСББ на тепломодернізацію усе ж розпочати. «Написання якісного програмного документу коштів не вимагає, і це нам під силу. Це буде першим кроком, а далі ситуація може змінитися на краще», – сподівається він. Тож сторони домовилися про створення робочої групи з підготовки такого документу.

    Зробити звернення

    Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

    П.І.Б. :*

    Адреса :*

    Телефон :

    Звернення :*

    Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

    Електронною поштоюПоштою

    Поштою :*

    Електронною поштою :*