офіційний сайт

11 КВІТНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ВИЗВОЛЕННЯ В’ЯЗНІВ ФАШИСТСЬКИХ КОНЦТАБОРІВ

Ця скорботна дата встановлена за ініціативи ООН на знак пам’яті про повстання в’язнів концтабору Бухенвальд, яке відбулося 11 квітня 1945 року. Саме цього дня з воріт табору вийшов останній полонений.

Сьогодні Україна разом з усім світом віддає шану пам’яті жертвам нацизму, які загинули в роки Другої світової війни й у концтаборах, розташованих на території України. За підрахунками істориків під час війни на теренах нашої держави існувало 367 нацистських таборів.

В обласному центрі Волині пам’ять людей, які пройшли через катівні гітлерівців, вшанували хвилиною мовчання та покладанням квітів до підніжжя стели «Жертвам нацизму», що на меморіалі «Вічна слава». У скорботному заході взяли участь заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, заступниця Луцького міського голови Ірина Чебелюк та представники громадської ветеранської організації “Спілка в’язнів-жертв нацизму”.

Довідково:

Широке поширення концентраційні табори отримали у нацистській Німеччині. У них містилися, як правило, політв’язні, а також особи, які переслідувалися за расовими, релігійними, соціальними та іншими мотивами. Всього на території Німеччини та окупованих нею країн діяло більше 14 тисяч концтаборів. За роки другої світової війни через табори смерті пройшли 18 мільйонів людей.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*