офіційний сайт

ЗЛОЧИННІСТЬ ЗНИЗИЛАСЯ: ЗВІТ ГОЛОВНОГО ПРОКУРОРА ОБЛАСТІ

Під час засідання постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією депутати заслухали звіт керівника обласної прокуратури Волині Віктора Тимчука про діяльність органів Волинської обласної прокуратури у першому півріччі 2022 року.

За словами правоохоронця, особлива увага органів прокуратури спрямовується на виявлення та документування злочинів, пов’язаних із привласненням та реалізацією гуманітарної допомоги. Починаючи з 24 лютого територіальними підрозділами поліції розслідувалось 12 кримінальних проваджень за фактами незаконного використання гуманітарної допомоги. Зокрема, повідомлено про підозру громадянину, який у Луцьку продав 3 машини, ввезених як гуманітарна допомога, за що отримав кошти в сумі понад пів мільйона гривень. Також в липні до суду скерували обвинувальний акт щодо місцевого жителя, який у м. Ковель реалізував 2 транспортних засоби, завезених як допомога для потреб ЗСУ, в також виручив 501,26 тис. гривень.

«В інших сферах злочинність впала на третину, проте збільшилась кількість тяжких тілесних ушкоджень. Найбільш криміногенним залишається Нововолинськ, а от а обласному центрі злочинність впала завдяки введенню та неухильному дотриманню комендантської години, адже переважна більшість злочинів вчиняється в нічний час»,– каже Віктор Тимчук.

За час активної фази воєнного конфлікту правоохоронними органами області внесено відомості до ЄРДР про 99 кримінальних проваджень за фактами вчинення воєнних злочинів. Крім того, прокурори скерували до суду чотири провадження про державну зраду, три – про вчинення посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, два – про висловлювання заперечень факту збройної агресії російської федерації проти України, дев’ять – про контрабанду наркотичних засобів і психотропних речовин, чотири – про контрабанду спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації та зброї. Також виявлено неодноразові факти незаконного використання підроблених документів для виїзду за кордон – з 24 лютого зареєстровано 72 кримінальні правопорушення за цими фактами та скеровано до суду обвинувальні акти у 28 таких кримінальних провадженнях.

Депутати звіт взяли до відома та рекомендували заслухати його під час сесійного засідання.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*