офіційний сайт

ЗБЕРЕГТИ І РОЗВИВАТИ – СПОРТИВНА ГАЛУЗЬ В УМОВАХ ВІЙНИ

Члени постійної комісії обласної ради з питань сім’ї, молоді, спорту та туризму на черговому засіданні заслухали звіти керівників обласних комунальних закладів у сфері фізкультури та спорту за результатами минулорічної діяльності.

Підсумовуючи роботу за 2021 рік, спортивні функціонери розповіли про здобутки, досягнення своїх установ, але і складнощі, зумовлені карантинними обмеженнями. Обговорили й перспективи діяльності в нинішніх, ще складніших умовах військового стану та обмеженого бюджетного фінансування. Участь у дискусії взяли керівники та представники обласної ШВСМ, обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх», ОДЮСШ для осіб з інвалідністю, регіонального центру з фізичної культури і спорту осіб з інвалідністю “Інваспорт”, ОДЮСШ з видів боротьби, ОДЮСШ, ОДЮСШ «Колос», Обласної спеціалізованої ДЮСШ олімпійського резерву “Олімп”, а також обласних ФСТ «Україна» та «Колос».

Голова постійної комісії Віктор Галан-Влащук, який також очолює одну із профільних комунальних установ, підсумовуючи почуте зауважив, що цьогоріч усій спортивній спільноті краю варто змінити підходи до роботи з огляду на складні воєнні умови.

«Нам усім слід навчитися працювати по-новому. Наприкінці року спільно із профільним управлінням облвійськадміністації та депутатами облради плануються комплексні перевірки. Ми маємо зробити усе можливе, щоб спортивні школи функціонували, щоб проводились усі задекларовані у річному календарному плані заходи», – наголосив він.

Присутній на засіданні перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, що є куратором спортивної галузі, висловив з цього приводу бачення керівництва Волиньради.

«Наше основне завдання сьогодні – зберегти те, що маємо: колективи, тренерські штаби, майно та спортивні бази. Ми звертатимемось до керівництва ОВА, аби з початку нового навчального року було забезпечено ефективне функціонування усіх спортивних закладів, адже чимало із них нині слугують житлом для внутрішньо переміщених осіб. До кінця літа варто вирішити питання їх переселення у більш пристосовані умови. Галузь спорту у час війни є важливою, адже це можливість задіяти волинських діток та молодь, яка перебуває тут тимчасово, до занять спортом, це дозвілля та фізичний розвиток. Ще важливіше – забезпечити гідну участь наших спортсменів у міжнародних змаганнях, це теж своєрідна боротьба за незалежність і визнання Україну у світі», – підкреслив він.

За результатами обговорення депутати рекомендували керівникам закладів у сфері фізкультури та спорту суворо дотримуватися фінансової дисципліни у межах бюджетних асигнувань на 2022 рік, не допускати заборгованості в оплаті праці та комунальних платежів, а також подбати про збереження діючої мережі відділень з видів спорту. Урадили також залучати позабюджетні джерела фінансування для проведення навчально-спортивної роботи. Управлінню у справах молоді та спорту ОВА рекомендовано порушити питання перед центральними органами влади щодо розмежування функцій в частині розвитку масового спорту у сільській місцевості між обласними центрами ФЗН« Спорт для всіх» та обласними радами ФСТ «Колос».

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*