офіційний сайт

ЮРІЙ ПОЛІЩУК: «ОБМЕЖЕНЕ ФІНАНСУВАННЯ НЕ МАЄ ОБМЕЖУВАТИ ПОШУК МОЖЛИВОСТЕЙ»

Перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук з робочим візитом відвідав Велицьку та Голобську громади.

Велицька громада, яка налічує 12 сіл, не належить до заможних об’єднань. Саме тут Юрій Поліщук запланував прийом громадян, адже, стверджує, це завжди один з індикаторів ефективності роботи місцевої влади. Однак, нарікань не було, натомість, місцеві мешканці переважно зверталися з клопотанням про виділення матеріальної допомоги на лікування чи реабілітацію. Про це від імені своїх підопічних – самотніх людей – просила і тутешня соцпрацівниця.  Юрій Поліщук роз’яснив можливості та процедуру отримання матеріальної підтримки з фондів депутатів обласної ради.

Велицький сільський голова Віктор Ковальчук запевнив, що попри невеликі власні надходження, їх майже цілковито вкладають у соціальну інфраструктуру громади, а це – 3 школи, дві філії опорного навчального закладу, дитсадок з короткостроковим перебуванням дітей, центр культури та кілька клубів.  

Перший заступник голови Волиньради зміг переконатися у цьому, відвідавши місцеву опорну школу. За кошти бюджету громади та цільової освітньої субвенції тут встановили пожежну сигналізацію, відремонтували та обладнали навчальні класи, актову залу, створили ресурсну кімнату для діток з особливими потребами та облаштували сучасні санвузли. Окрім того, в школі капітальна оновили харчоблок, на що минулоріч з обласного бюджету було спрямовано 700 тисяч гривень. Директорка Ірина Руднік висловила депутатам облради вдячність за цю інвестицію, але, одночасно, і прохання: у школі місцями протікає покрівля, а її заміну коштом лише місцевої казни не осилити. Юрій Поліщук зобов’язався представити клопотання на розгляд обласного депутатського корпусу, одночасно рекомендував співпрацювати з народним депутатом від округу задля спрямування частини інфраструктурної субвенції на вирішення проблеми.

За рахунок саме такої субвенції у школі-ліцеї села Підріжжя капітальна відремонтували дах та здійснили заміну електромереж. Щоправда лише на першому поверсі. Директорка Ірина Боймиструк продемонструвала разючу різницю в освітленні  класів, до того ж, стверджує, нова електромережа економніша у споживанні. Юрій Поліщук повідомив, що в обласному бюджеті цьогоріч передбачено 1 мільйон гривень для заміни мережі електропостачання і у решті приміщень. «Школа побудована у 1966 році, і з тих пір мережа не зазнавала змін. Це – питання не лише комфорту, а, найперше, безпеки», – аргументував він.

Проблему реконструкції водопостачання  у Голобському психоневрологічному інтернаті Юрій Поліщук проаналізував разом з керівником цього обласного комунального закладу. Микола Пруд розповів, що подача води у заклад, де перебуває понад 70 підопічних, здійснюється посередництвом водонапірної башти.  30-тилітня конструкція постійно виходить з ладу, довелося придбати додаткове обладнання для очистки води. Проблема вирішується встановлення автоматичної помпи, що не потребує великих асигнувань. Однак, свого часу, з метою економії коштів на проєкті, документацію було виготовлено на комплекс робіт: одночасно реконструкцію водогону та  утеплення будівель, а це – кількамільйонні інвестиції. Виготовлення ж окремого проєкту на заміну водонапірної вежі приблизно дорівнюватиме вартості насосів з їх встановленням.

Юрій Поліщук зауважив, що обмежене фінансування не повинно обмежувати пошук можливостей. Як варіант вирішення проблеми він запропонував під час оновлення проєктно-кошторисної документації, окрім коригування цін, також і передбачити виконання робіт в два етапи. Такі зміни вартуватимуть кількадесят тисяч гривень, і з’явиться реальна можливість для фінансування реконструкції системи водозабезпечення коштом обласного бюджету. Сторони домовилися, що до розгляду питання повернуться після консультацій з проєктантами.    

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*