офіційний сайт

ЯКИХ ЗМІН ЗАЗНАЄ ЛУЦЬКИЙ МЕМОРІАЛ?

Члени постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку розглянули пропозиції громадських організацій щодо необхідності реконструкції меморіального комплексу «Вічна слава», що у Луцьку.

Зокрема, члени комісії розглянули звернення ГО «Братство Волинських козаків» щодо приведення концепції меморіалу у відповідність до чинного законодавства, а саме: заміни дат і написів, враховуючи закон про декомунізацію, перепоховати на звичайних кладовищах членів каральних органів, які переслідували учасників боротьби за незалежність України, а пам’ятні знаки демонтувати з меморіалу.

 Зауважимо, що обласна рада, підтримуючи звернення ряду громадських організацій, уже порушувала перед балансоутримувачем – Луцькою міською радою питання про реконструкцію пам’ятки історії національного значення -меморіального комплексу «Вічна Слава».

Відтак, профільна комісія обласної ради більшістю голосів підтримала узагальнені пропозиції громадськості. Так, Луцькій міській раді рекомендовано ініціювати напрацювання узгодженого проєкту реконструкції меморіалу; порушити питання про його перейменування на «Меморіал скорботи та примирення».

При підготовці проекту реконструкції рекомендовано також передбачити встановлення пам’ятних знаків: полякам, похованим на римо-католицькому цвинтарі, що передував Меморіалу; воїнам різних армій, загиблим під час Першої світової війни; бійцям армії Української Народної Республіки та воякам Української Повстанської Армії.

Урадили також замінити зображення символів, пропагандистських написів тоталітарного режиму, а також дати на вхідних стелах «1941-1945», беручи до уваги, що на території Меморіалу знаходяться могили не лише загиблих у ході німецько-радянської війни, а також пам’ятники та пам’ятні знаки, присвячені подіям, що не віднесені до цього періоду.

Окрім цього, за зверненням Консультативної ради у справах ветеранів АТО/ООС, сімей загиблих (померлих) захисників України, депутати рекомендували Луцькій міській раді розглянути питання встановлення в обласному центрі пам’ятника захисникам України, полеглим в російсько-українській війні.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*