офіційний сайт

ВШАНОВУЄМО ЖЕРТВ «ГОЛОКОСТУ ВІД КУЛЬ»

29 вересня в Україні віддають данину пам’яті жертвам фашистської політики масового знищення населення за національною ознакою. У жалобних заходах взяв участь заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

Урочище Бабин Яр – один з всесвітніх символів Голокосту від куль. У вересні 1941-го тут почалися масові розстріли, які не припинялися упродовж двох років. За офіційними історичними даними жертвами злочину нацистів стали майже 34 тисячі євреїв. Знайшли тут свою смерть і українці, роми, а також військовополонені. Загалом було старчено близько 100 тисяч люду.

Бабин Яр у Києві – найжахливіший, але далеко не єдиний символ Голокосту в Україні. Так, на Волині – кілька таких масових поховань єврейства. Сьогодні на одному із них – меморіалі жертвам фашистського геноциду, що у мікрорайоні Вересневе, також запалили лампадки пам’яті на спомин про 25 658 євреїв. Їх – мешканців Луцька і околиць карателі стратили упродовж тижня у серпні 1942 року.

«Це – неосяжна трагедія і найбільший воєнний злочин Другої світової війни. Єдиною провиною цих людей, переважно жінок, дітей і стареньких, було те, що вони належали до єврейського народу. Та, як засвідчив час, фашизм позбавлений національності. Сьогодні від рук вже російських окупантів також масово гинуть мирні, лише тому, що вони українці», – провів паралелі Григорій Пустовіт.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*