офіційний сайт

ВОЛИНСЬКІ ЛІСИ ПАМ’ЯТАЮТЬ ПОВСТАНЦІВ, А ВОЛИНЯНИ ВАШАНОВУЮТЬ

До Дня українських захисників та 80-ї річниці заснування УПА на історично-меморіальних місцях, пов’язаних з діяльністю повстанців, відбулися пам’ятні заходи.

Участь у них взяли перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук, обранці волинської громади, військовослужбовці, духовенство та громадськість, в тому числі й учасники і очевидці тих подій.

За спокій душ полеглих в усі часи сміливців за волю та незалежність України присутні молилися в урочищі “Вовчак”. У 1942 році тут була створена військова база підрозділів Української повстанської армії під назвою “Січ”, де готували молодших командирів і старшинський склад армії УПА. У 1946 році радянська влада спалила село, а осередок повстанців зрівняла бульдозерами з землею. Через 60 років місце зародження УПА відновили. Сьогодні урочище «Вовчак» – це музей просто неба з експонатами не лише часів визвольного руху, а й сучасної війни, а також місце національно-патріотичного виховання.

Молитвою та хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять борців за волю біля символічної могили вояків УПА у селі Скулин. Тутешні ліси у 40-х на початку 50-х років були головною базою північно-західного військового округу “Турів” УПА. Саме тут зосереджувався штаб і збройні загони повстанської армії.

«Наш обов’язок – шанувати та пам’ятати подвиги героїв УПА та сьогодення, які виборювали і до тепер виборюють для нас право розмовляти рідною мовою, здіймати синьо-жовте знамено, бути українцями. Українська самостійна соборна держава була, є і буде завдяки цим Героям», – зазначив у своєму виступі перший заступник голови обласної ради Юрій Поліщук.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*