офіційний сайт

ВОЛИНЬРАДА ЗВЕРНУЛАСЯ ДО КЕРІВНИЦТВА ДЕРЖАВИ ЩОДО ВІДСІЧІ РОСІЙСЬКІЙ АГРЕСІЇ 

У ході 12-ї позачергової сесії обранці громади більшістю голосів схвалили Звернення Волинської обласної ради до Президента України Зеленського В.О., Голови Верховної Ради України Стефанчука Р.О., Прем’єр-міністра України Шмигаля Д.А., народних депутатів України щодо відсічі московській агресії. 

Текст документу депутатам рекомендувала підтримати профільна комісія обласної ради та погоджувальна рада за участі голів фракцій волинського парламенту. Втім, узгодження остаточної редакції звернення супроводжувалось дискусією і у сесійній залі. В результаті обговорення депутати внесли ряд правок і зауважень та узгодили остаточний варіант звернення. 

Так, у документі наголошується, що повномасштабне вторгнення в Україну, яким Російська Федерація лякає світ, зосереджуючи великі військові угрупування та вдаючись до загрозливих маневрів на кордонах нашої держави, вимагає рішучих дій як від органів державної влади та місцевого самоврядування, так і від усіх без винятку громадян України. Все суспільство має бути єдиним у готовності відбити можливий наступ, у якій частині України він би не відбувався.

Збройна агресія проти України триває вже вісім років. Російська Федерація окупувала Крим, частину Донецької та Луганської областей і не збирається на цьому зупинятися. Її мета – знищити Українську державу, саму українську ідентичність та повернути українців у новітній совєтський союз із усіма руйнівними для нашої нації наслідками. На своїх багнетах московити несуть українцям терор, геноцид, тотальне винищення.

Росія постійно нагнітає безпекову ситуацію, накопичуючи війська і техніку, проводячи сухопутні й морські маневри поблизу кордонів нашої держави. Російська влада погрожує Україні та Європі, висуваючи ультиматуми та вимагаючи так званих «гарантій безпеки» для себе, при цьому абсолютно нехтуючи такими ж правами інших держав.

Українська влада та лідери провідних держав світу докладають максимум зусиль для того, щоби врегулювати ситуацію політико-дипломатичним шляхом. Свідчення тому – десятки перемовин на найвищому рівні, що відбулися протягом останніх декількох тижнів.

Разом із тим, наголошуємо: жодні поступки ворогу є неприйнятними! Питання суверенітету, адміністративно-територіального устрою, змін до Конституції України, зокрема конституційного закріплення постійного «особливого статусу» окремих регіонів, будь-яке інше втручання у внутрішні справи нашої держави – не можуть бути предметом міжнародних перемовин, тим більше – під тиском чи загрозою військової агресії.

Маємо пам’ятати: жоден «мирний план», написаний у Кремлі (чи це капітулянтські «мінські домовленості», чи інші московські «мирні ініціативи»), не гарантує миру та спокою для України. Адже «мінські угоди» – це вибори під дулами автоматів та легалізація незаконних збройних формувань. Тому лише негайні конкретні кроки влади, спрямовані на захист нації та держави, допоможуть вистояти Україні у цей критичний момент.

Остаточною гарантією для незалежності, безпеки і добробуту України є вступ до ЄС і НАТО. А для цього необхідно покласти край російському шантажу; показати, що агресор заплатить надзвичайну ціну за спробу ескалації конфлікту.

Наша держава хоче миру, ми готові сісти за стіл переговорів і вести конструктивний діалог, проте не готові поступатися національними інтересами чи суверенітетом! Бодай натяки на поступки національними інтересами лише підштовхують агресора для нового тиску на Україну і ставлять під загрозу саме існування України.

«Ми, депутати Волинської обласної ради, схвалюємо зусилля української влади, провідних лідерів світу, дипломатів, патріотичних сил України щодо збереження територіальної цілісності нашої держави. Звертаємося до всіх політичних сил із проханням показати єдність, консолідованість навколо завдань оборони держави, щоби спільно протистояти тиску з боку агресора.

Водночас, у зв’язку з загрозою повномасштабного вторгнення Російської Федерації, закликаємо центральну владу:

1. Невідкладно провести позачергову сесію Верховної Ради України і ухвалити закони про збільшення оборонного замовлення, зокрема закупівлю ракетних систем українського виробництва («Сапсан», «Вільха», «Нептун», та ін.), про цивільну зброю та боєприпаси, про кримінальну відповідальність за колабораціонізм, про збільшення військового збору для олігархів.

2. Звернутися до держав-підписантів Будапештського Меморандуму щодо виконання взятих ними зобов’язань і гарантій безпеки, незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України. Високо цінуючи допомогу та підтримку інших дружніх до України держав-союзників, вважаємо за необхідне невідкладно запропонувати їм укласти окрему оборонну угоду.

3. Звернутися до держав-гарантів – постійних членів Ради Безпеки ООН щодо скликання термінового засідання Радбезу ООН за участю України, для забезпечення негайних дій задля ефективної деескалації та надання реальної допомоги Україні у відновленні її суверенітету та територіальної цілісності.

4. Провести необхідні мобілізаційні заходи та навчання, до яких залучити резервістів, демобілізованих учасників бойових дій та бійців добровольчих батальйонів, забезпечити їх необхідною амуніцією та зброєю.

5. Внести зміни до Державного бюджету України в частині збільшення фінансування потреб Збройних сил України та забезпечити належне фінансування державного оборонного замовлення.

6. Забезпечити фінансування курсів із початкової військової підготовки та курсів надання домедичної допомоги для добровольців із цивільного населення за місцем постійного проживання. Провести навчання резервістів. Забезпечити підтримку добровольчим об’єднанням у військовій підготовці добровольців із цивільного населення. Провести загальнонаціональні навчання цивільної оборони. Максимально спростити запис у загони територіальної оборони.

7. Негайно розпочати роз’яснювальну роботу серед цивільного населення через ЗМІ про поведінку в умовах воєнної загрози і способи протидії поширенню дезінформації. Забезпечити чіткими інструкціями та методичними матеріалами лікарів, працівників сфери освіти і працівників підприємств критичної інфраструктури щодо того, як поводитися в умовах воєнної загрози.

8. Ліквідувати промосковську «п’яту колону» в Україні, зокрема заборонити діяльність громадських організацій, політичних партій, ЗМІ та публічних осіб, які прямо закликають до капітуляції, порушення територіальної цілісності та суверенітету України чи показово ігнорують воєнну загрозу. Усунути російську агентуру зі ЗСУ та спецслужб (провести через «Поліграф» (детектор брехні) на предмет здачі державних інтересів Москві). Розширити список економічних санкцій на всіх юридичних осіб, що торгують із Росією.

Закликаємо мешканців Волинського краю, усіх українців не поширювати панічні настрої, чутки та російську пропаганду, не піддаватися на інформаційно-психологічні атаки й не підігрувати агресору. Наш спокій допомагає владі, дипломатам і силовикам гідно виконувати свою роботу із захисту держави та українців.

Віримо в нашу армію, у наших воїнів, які мають достатньо сил і засобів, а також відповідний бойовий досвід, щоб у разі потреби відстояти нашу державу! Українське військо сьогодні – найбільш потужне з 2014 року, а коаліція партнерів, які надають нам підтримку, – найширша з моменту проголошення незалежності.

Просимо волинян, представників територіальних громад області максимально підтримати загони територіальної оборони, сприяти їхній розбудові, розвивати волонтерський рух. Водночас – продовжувати працювати, не змінювати свій звичайний спосіб життя: це забезпечить нормальну економічну діяльність, а отже, і можливість Збройних сил захищати Україну так, як потрібно, і стільки, скільки потрібно.

За Батьківщину! За нашу Свободу! За європейське Майбутнє наших дітей! У єдності – наша сила! Разом ми переможемо будь-якого ворога!», – йдеться у документі. 

«Це звернення вивчав і коригував чи не увесь депутатський корпус. І тут враховані позиції усіх фракцій. Зрештою, ми  отримали альтернативний документ, який має консолідувати обранців громади задля прийняття єдиного, зваженого рішення, а надто сьогодні – у День єднання», – резюмував обговорення голова обласної ради Григорій Недопад.

Цей проєкт рішення зі змінами своїми голосами підтримали 48 депутатів обласної ради.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*