офіційний сайт

ВОЛИНЬРАДА СХВАЛИЛА ОСТАТОЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ДО ПРОЄКТУ БЮДЖЕТУ 2023

За результатами бюджетних слухань постійна депутатська комісія з питань бюджету і цінової політики сформувала висновки, які рекомендує облвійськадміністрації врахувати при формуванні та виконанні обласного бюджету у 2023 році.

Однак, першим питанням засідання профільної комісії був звіт про виконання обласного бюджету за 9 місяців 2022 року. Детально з цифрами надходжень та видатків за цей період можна ознайомитися на сайті Волиньради, перейшовши за посиланням https://new.volynrada.gov.ua/volyn/byudzhet/.

Під час розгляду питання начальник департаменту фінансів ОВА Ігор Никитюк констатував, що окрім запланованих статей видатків за цей період позапланові витрати бюджету перевищили 260 мільйонів гривень. Вони призначалися на зміцнення обороноздатності, поповнення матеріального резерву, облаштування захисних споруд, соціальний захист внутрішньо переміщених осіб, а також родин загиблих захисників. Він також додав, що бюджетний процес триває, і станом на 1 грудня перевиконання дохідної частини обласної скарбниці складає 130 мільйонів гривень. А разом із передбаченими на цей рік капітальними видатками, використання яких обмежене дією воєнного стану, загальний накопичений ресурс за підсумками 2022 року складе щонайменше 200 мільйонів гривень. Ця сума, за словами головного фінансиста, і має стати резервом на наступний рік для покриття потреб в облаштуванні укриттів і придбанні генераторів.

Що ж до проєкту обласного бюджету на 2023 рік, то голова бюджетної комісії Орест Маховський зауважив, що рекомендації з його формування базуються на детальному аналізі доведених граничних показників та потреб як з головними розпорядниками коштів, так і з керівниками обласних комунальних закладів.

«Напрацьований перелік рекомендації не відображає увесь спектр заявленої проблематики. Це основне, що варто врахувати при формуванні і виконанні у наступному році обласного кошторису. Тут два розділи. У першому викладені питання, вирішення яких уже розпочато, тому доцільно передбачити фінансування у наступному році, щоб їх завершити. Другий – потреби, які не мають невідкладного характеру і які можна реалізувати за умови переходу бюджетного процесу у цивільний режим», – зауважив очільник бюджетної комісії.

Отже, до невідкладного при формуванні головного фінансового документу віднесено: першочерговість і повноту видатків на зарплатню так компослуги в бюджетних установах; асигнування на придбання генераторів і паливно-мастильних матеріалів до них, будівництво, реконструкцію та облаштування укриттів для безпечної та безперебійної роботи закладів гуманітарної та соціально-культурної сфери; комплексні заходи з енергозбереження та термореновації приміщень задля зменшення споживання енергоносіїв комунальними закладами, а також фінансування аварійно-відновлювальних робіт та встановлення пожежної сигналізації в обласній психіатричні лікарні та виготовлення проєктно-кошторисної документації капітального ремонту приміщення Волинської державної обласної універсальної наукової бібліотеки імені Олени Пчілки, яке знаходиться в аварійному стані.

У ході виконання обласного бюджету у 2023 році також рекомендовано: врахувати збільшення видатків на виплату стипендій учням та студентам закладів освіти; передбачити співфінансування проєкту «Термореновація будівель медичних закладів Волині», що реалізується Європейським інвестиційним банком; запланувати фінансування на будівництво індивідуальної котельні для Княгининівського ліцею, ремонт даху приміщення Торчинського професійного ліцею, встановлення сонячних батарей в ОДЮСШ, обласній клінічній лікарні та медичному об’єднанні захисту материнства і дитинства, заміну газових котлів на твердопаливні у Горохівському психоневрологічному інтернаті, облаштування укриття в Руденському психоневрологічному інтернаті, капітальний ремонт водонапірної башти Голобського психоневрологічного інтернату.

Члени бюджетної комісії схвалили рекомендації одноголосно. Їх надішлють ОВА для врахування у процесі формування та виконання обласного бюджету 2023.

В умовах делегування Волиньрадою під час дії воєнного стану повноважень з формування, затвердження та виконання обласного бюджету ОВА Орест Маховський подякував представникам обласної військової адміністрації за конструктивну співпрацю, оперативний розгляд звернень депутатів та врахування пропозицій обласної ради у бюджетному процесі.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*