офіційний сайт

ВОЛИНЬРАДА МАЄ НАМІР ПІДПРИМУВАТИ СІЛЬГОСПВИРОБНИКІВ ЗА 4 НАПРЯМКАМИ

Члени постійної комісії з питань сільського господарства, продовольства, земельних відносин проаналізували проєкт програми розвитку агропромислового комплексу області на 2023-2026 роки.

Зазначалося, що підтримка одноосібників та фермерських господарств в межах регіональної програми за попередній період дала відчутні результати. Так, в області вдалося суттєво розширити напрямок тепличних господарств, наростити у приватних домогосподарствах поголів’я великої рогатої худоби, а також суттєво поліпшити селекцію ВРХ завдяки штучному осіменінню. Окрім того, за 2 останніх роки створено більше 70 особистих фермерських господарств, які наповнюють місцеві бюджети.

На наступних 4 роки комплексна програма розвитку агропромислового комплексу передбачає дотації з обласного бюджету на закупівлю якісного насіннєвого матеріалу для одноосібників, які обробляють до 50 га землі; вирощування молодняка великої рогатої худоби; створення громадських пасовищ; а також безвідсоткові поворотні кредити до 100 тис. грн. власникам особистих селянських господарств на створення або розвиток бізнесу.

Загальний кошторис програми підтримки агровиробників становить понад 35 мільйонів гривень, з яких майже 34,5 млн – кошти обласного бюджету, решта – місцевих скарбниць.

Депутати підтримали проєкт програми і рекомендували його до схвалення сесією обласної ради.

Окрім того, члени комісії підтримали звернення Івано-Франківської обласної ради до центральних органів влади щодо вирішення проблем з експортом сільськогосподарської продукції. Депутати ініціюють створення так званих «зелених коридорів», просять прискорити проходження митних процедур для експорту сільськогосподарської продукції, а також організувати додаткові логістичні шляхи для експорту сільськогосподарської продукції.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*