офіційний сайт

ВІЙНА – ЧАС ОЩАДЛИВОСТІ. ГОЛОВНЕ – ЗБЕРЕГТИ ТВОРЧІ КОЛЕКТИВИ

Аналізом фінансового стану закладів галузі культури завершилася серія консультацій, ініційованих головою Волиньради, за наслідками вимушеного скорочення бюджетних видатків.

Участь у сьогоднішніх дебатах взяли заступники голови обласної ради, голови постійних комісій, депутати, керівники структурних підрозділів ОВА та очільники закладів культури обласного підпорядкування, а саме: театри, філармонія, бібліотеки, музеї, історико-культурні заповідники та коледж культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського.

«Живемо у період невизначеності, але наші дії повинні бути прогнозованими на випадок, якщо урізання видатків буде не останнім. Маємо розуміти, чи дозволить режим обмеженого бюджету та жорсткої економії забезпечити функціонування комунального закладу, а також передбачити найактуальніші проблеми, пов’язані з цим», – окреслив мету зібрання голова бюджетної комісії Орест Маховський.

Переважна більшість керівників культурно-мистецьких закладів запевнили, що колективи з розумінням ставляться до скорочення фінансування, в тому числі і фонду оплати праці. Аби «вписатися» у визначені параметри, адміністратори вдаються до запровадження так званого режиму простою, який передбачає оплату на рівні двох третин мінімальної зарплатні, а також двотижневі неоплачувані відпустки, інші види оптимізації. Зумовлено це тим, що більшість мистецьких колективів не можуть провадити звичну публічну творчу діяльність. При цьому зазначалося, що у таких складних умовах надважливо зберегти художні колективи, оскільки відновити їх буде складно, а подекуди і не можливо.

Що ж до найактуальніших проблем, які усе ж потребуватимуть виділення коштів, то вони різняться за видами діяльності установ. Так, найболючіше питання у коледжі культури та мистецтв – це виплата стипендій, розмір яких підвищено на початку цього року, до того ж є потреба у їх індексації через зростаючий рівень інфляції. Інша проблема – поновлення ліцензії на проведення діяльності коледжу, що потребує оплати, але за законами воєнного стану казначейство не приймає до уваги такі платіжки.

Академічний драмтеатр імені Тараса Шевченка має проблему боргів за опалення. Установа не зуміла укласти угоду на постачання газу за пільговою ціною, відтак змушена була купувати за удвічі вищою ринковою. На сьогодні заборгованість перевищила 1,3 мільйона гривень.

Обласна філармонія клопоталася про розблокування концертних залів, що дозволило б фінансово підтримати художні колективи.

Бібліотекарі нарікали на неможливість поповнити свої фонди опісля вилучення з них російської літератури. Такі видатки у час війни не вважаються першочерговими, але мають безпосередній вплив на основну діяльність книгозбірень.

Керівники ж музеїв транслювали додаткову потребу у коштах на охорону. Річ у тім, що з початком війни основна діяльність музейників спрямована на консервацію та збереження найцінніших експонатів та колекцій. Окрім того, йдеться і про підготовку до можливої евакуації музейних фондів.

За результатами консультацій досягнуто домовленості про можливість перерозподілу видатків, а в окремих випадках і дофінансування на вирішення найактуальнішої проблематики.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*