офіційний сайт

В ПАМ’ЯТЬ ПРО ЗАГИБЛИХ НА ВОЛИНІ ВИСАДИЛИ КАЛИНОВЕ КОЛО І ДУБИ. ФОТОРЕПОРТАЖ

«Нас єднає коло калинове задля України перемоги» – так називається акція, яка у рамках Міжнародного культурно-екологічного проєкту «Зв’язок поколінь», відбулася в урочищі Криниця, що на Турійщині.

Участь у патріотичному проєкті взяли народний депутат України Вячеслав Рубльов, голова обласної ради Григорій Недопад, заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський, перший заступник голови Юрій Поліщук та депутати обласної ради. Ідея належить учасникам Міжнародного культурно-екологічного проекту «Зв’язок поколінь» Олександру Тимченку, Віктору Гуйвану, Дмитру Гегеру та депутату Волиньради Роману Микитюку.

Мета – презентувати проект рекреації історичної місцини і вшанувати пам’ять про тих, хто загинув за незалежність України. Акцію приурочили до Дня Незалежності України.

Урочище Криниця відоме тим, що у серпні 1943 року тут воїни УПА героїчно здолали фашистських загарбників. Повстанці сміливо стали до бою з переважаючими силами ворога і помстилися окупантам за знищені довколишні села та замордованих жителів. На цьому історичному місці і вирішили закласти калиново-дубовий гай.

«Калина – це символ України, який червоною стрічкою проходить через пісні, вірші та творчість нашого народу, а дуб уособлює силу нашої волі та духу . Ми започаткували акцію, яку хочемо поширити на решту регіонів та за межі нашої країни, – каже Григорій Недопад. – В Україні знову триває війна за незалежність, тому ми, як ніколи, повинні повертатися до нашої героїчної історії, звертатися до наших витоків, ідентичності та самобутності інавчати цьому дітей. Це чудова патріотична і екологічна місія».

Мешканці турійщини спільно з гостями висадили сто кущів калини та чотири дуба. Народний депутат Вячеслав Рубльов каже: турійщина дала Україні багатьох Героїв, яких суспільство має пам’ятати. В пам’ять про одного з них народний депутат висадив дуб.

«В мирний час я знав Ярослава Кашубу – мешканця Турійщини, соловичівського старосту, який загинув у травні цього року в боротьбі за Україну. Саме з думкою про нього я садив це довговічне дерево, – розповів нардеп. – Переконаний, що кожен, хто долучився до цієї акції, хто висаджував дерева, згадував про тих людей, яких знав при житті. Пам’ять про героїв буде жити у віках».

Зі згадкою про військовослужбовця Олександра Догойду, життя якого обірвав ворожий обстріл на Донеччині, висадив кущ калини Роман Микитюк. Захисник працював в Турійській селищній раді, був активним мешканцем і добрим товаришем депутата.

«В перші дні війни я зустрів його біля військкомату – його призвали в роту охорони. Пам’ять про нього – патріота, безстрашного воїна і захисника української землі – залишиться, – переконаний Роман Микитюк. – Ми продовжуватимемо розвивати це історичне місце, обабіч калинового кола плануємо розчистити життєдайне джерело та облаштувати рекреаційну зону. Над джерелом буде криниця, сюди приїжджатимуть набрати води, помилуватися краєвидами і згадати про дорогих серцю людей».

На цьому ж місці також встановили пам’ятний знак і залишили послання для прийдешніх поколінь. Представник громадської спілки «Зв’язок поколінь» Дмитро Гегер запевнив: традиція висаджувати калинове коло знайде своє продовження і в інших країнах. Її вже запланували провести в Польщі, Литві, Латвії, Грузії, Болгарії та Франції.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*