Під час 18-ої позачергової сесії депутати обласної ради затвердили три нові середньострокові регіональні програми.
Принципово новим програмним документом є Регіональний план управління відходами у Волинській області до 2030 року. Він створений у відповідності до національної концепції поводження з побутовими та небезпечними відходами. План пройшов попереднє обговорення в експертному та громадському середовищах, був відкоригований та схвалений профільною депутатською комісією.
Основа регіонального плану дій – це сортування і переробка відходів. Відповідно до зазначених цілей до 2030 року в області належить досягти: 100% охоплення населення збиранням побутових відходів замість 50% на сьогодні; запровадження роздільного сміттєзбирання, яке зараз – швидше виняток з правил; захоронення не більше 30% відходів (тепер – 97%), решту – переробляти; застосування практику компостування, оскільки 40% відходів в області – це органіка.
Розробники стратегії дійшли висновку, що на Волині недоцільно будувати сміттєспалювальний завод. Натомість, є потреба у сміттєсортувальних станціях, пунктах збору вторсировини, компостних поля чи установках для переробки біовідходів, а також сучасних полігонах для захоронення відходів, що не підлягають переробці.
З другої спроби депутати усе ж схвалили Регіональну програму розвитку транскордонного співробітництва на 2022 – 2027 роки. Наприкінці минулого року документ відправили на доопрацювання через недостатність конкретики. Суттєва відмінність документу на новий період у тому, що у транскордонній взаємодії зі зрозумілих причин більше немає Білорусі. Натомість поглиблюється співпраця з країнами-членами Європейського Союзу та іншими державами, що особливо актуально в умовах теперішніх викликів і зовнішніх загроз та з урахуванням євроатлантичних прагнень нашої держави.
Мета програми – підвищення конкурентоспроможності області. Цього планується досягти шляхом: активізації транскордонного і міжрегіонального співробітництва, зокрема, в галузях безпеки, екології, охорони здоров’я; розбудови інфраструктури державного кордону, в т.ч. відкриття нових пунктів пропуску; залучення міжнародної технічної допомоги та інвестицій.
Також після повторного розгляду прийнято і Програму розвитку туризму у Волинській області на 2022–2026 роки. Вона покликана стимулювати ефективне використання наявних рекреаційних ресурсів, забезпечити місцеве населення додатковими робочими місцями, підвищити рівень міжгалузевої співпраці, створити умови для залучення інвестицій у туристично-рекреаційну сферу.
Інструменти досягнення зазначених цілей – залучення коштів іноземних і вітчизняних інвесторів для розвитку матеріально-технічної бази туристичної інфраструктури, підготовка висококваліфікованих кадрів для галузі, збільшення туристичних послуг за рахунок в’їзного та внутрішнього туризму, ефективна рекламно-інформаційна діяльність, аналіз тенденцій на ринку туристичних послуг.
Усі три програмних документи депутати схвалили без змін та доповнень.