офіційний сайт

УКРАЇНСЬКА ДЕРЖАВНІСТЬ: НЕ 30, А ПОНАД 1000 РОКІВ. ФОТО

Відтепер щороку 28 липня у День хрещення Русі-України українці відзначатимуть зародження держави. Указ Президента про затвердження Дня державності було підписано 24 серпня 2021 року.

З нагоди цієї дати в обласному центрі відбулися не святкові, з огляду на війну, а пам’ятні заходи. Кілька сотень люду – військові, громадськість, представники влади – зібралися біля найвищого на Волині флагштоку. Рівняючись на синьо-жовте знамено, присутні виконали гімн України.

«Державність — це устрій матеріального і духовного буття цілого народу. А держава – вінець державності. Саме тому українській державності не 30, а більше 1000 років», – стверджує голова обласної ради Григорій Недопад.

Витоки української державності – у заснуванні столиці Давньоруської держави – Києва та хрещенні України-Русі. Крім княжої доби етапами її розвитку були Українська козацька держава, Українська Народна Республіка, Західноукраїнська Народна Республіка, Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського, Карпатська Україна та сучасна незалежна Україна.

Увесь тисячолітній період самобутнього існування українського народу – це, практично, боротьба за незалежність та утвердження державності. Триває вона і зараз. Присутні вшанували хвилиною мовчання усіх полеглих, а також поклали квіти до пам’ятника-каплиці Борцям за волю України та фотостенду Героям Небесної сотні та загиблим за незалежність і територіальну цілісність України.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*