офіційний сайт

У ПРИКОРДОННИХ РАЙОНАХ ДОЗВОЛЯТЬ ОЧНЕ НАВЧАННЯ

Таке рішення, проте з умовами та пересторогами, прийняла сьогодні обласна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Участь у засіданні взяв заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт.

За словами головної освітянки області Людмили Плахотної підставою для внесення змін до попереднього рішення комісії ТЕБ НС про винятково дистанційне навчання у Камінь-Каширському та Ковельському районах стали численні звернення батьків щодо запровадження змішаної форми освітнього процесу.

Члени комісії урадили, що рішення про запровадження офлайн навчання прийматимуться головами районних військових адміністрацій спільно із засновниками закладів освіти – органами місцевого самоврядування за умови, якщо освітні установи мають власні укриття або сховища поблизу, і якщо належне їх облаштування буде підтверджено спеціальними комісіями. Потенційно змішана форма навчання може бути запроваджена у 150 школах.

Аналізувалася також готовність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування до дій, в тому числі і надзвичайних, в опалювальний період. Управління житлово-комунального господарства прозвітувало про майже 100% підготовку теплового, водо-каналізаційного, житлового та дорожнього господарства до роботи в осінньо-зимовий сезон.

Аварійно-рятувальні служби та підприємства критичної інфраструктури зобов’язано вести постійний моніторинг ситуації і оперативно реагувати на виявлені загрози; утримувати в постійній готовності для їх ліквідації сили і засоби не лише державних та комунальних установ, а й підприємств усіх форм власності; створити резерв матеріально-технічних засобів для використання в разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій; налагодити систему інформування населення про несприятливі погодні умови чи інші надзвичайні явища.

Йшлося також і про епідситуацію, пов’язану з поширенням коронавірусу. За інформацією обласного центру контролю та профілактики хвороб з початку вересня на Волині ріст захворюваності на ковід становить 50-65% і відповідає помаранчевому рівню епіднебезпеки. На сьогодні зайнято трохи більше половини лікарняних ліжок, але є можливості у разі потреби розгорнути додаткові.

Оскільки воєнний стан не передбачає запровадження карантинних обмежень, головними засобами стримування інфекції епідеміологи називають дотримання маскового режиму, вакцинацію та самоізоляцію у разі занедужання.

Члени комісії ТЕБ НС зобов’язали місцеві органи влади та епідконтролю щотижнево оцінювати ситуацію з поширенням інфекції та проводити роз’яснювальну роботу серед населення щодо дотримання рекомендованих протиепідемічних заходів.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*