офіційний сайт

У ЛУЦЬКУ – ДЕНЬ СКОРБОТИ

Сьогодні віддають данину пам’яті розстріляним 23-24 червня 1941 року в’язням Луцької тюрми.

Масову страту без суду і слідства вчинили співробітники НКВС. Архівні документи свідчать, що у Луцькій в’язниці на той час утримувалося понад 2 тисячі люду, переважно представники наукової та творчої інтелігенції, духовенство, патріотична молодь, а також активісти ОУН.

Віддати шану загиблим на місце розстрілу прийшли родичі полеглих, громадські діячі, лучани. А також представники влади – заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт, заступник очільника ОВА Олександр Троханенко, Луцький міський голова Ігор Поліщук, очільник Луцької райради Олександр Омельчук, депутат обласної ради Юрій Ройко.

Панахиду за загиблими відслужили священики ПЦУ на чолі із митрополитом Луцьким та Волинським Михаїлом. Звертаючись до присутніх, він зауважив, що для України трагічна історія знову повторюється, і таких страшних місць на нашій землі стає все більше.

«Сьогодні, у час війни, ми молитовно звертаємось до цих невинно убієнних, аби вони на небесах просили Господа, щоб над нашою землею було мирне небо. Царство небесне нашим Героям, які спочили тут, адже на їх останках ми надихаємось, щоб самовіддано й надалі боронити нашу Батьківщину», – зазначив він.

Присутні поклали квіти до меморіальних дошок та вшанували пам’ять жертв розстрілу хвилиною мовчання.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*