офіційний сайт

У ДЕНЬ ПОСПІШАЙОК ВІДКРИЛИ ОНОВЛЕНЕ НЕОНАТАЛЬНЕ ВІДДІЛЕННЯ

Презентацію після капітальної реконструкції центру для виходжування найменших немовлят в обласному територіальному медичному об’єднанні захисту материнства і дитинства приурочили до Всесвітнього дня недоношеної дитини. Серед тих, кого удостоїли права перерізати символічну стрічку, був і заступник голови Волиньради Григорій Пустовіт.

Церемонію влаштували скромну, проте дуже зворушливу. Серед персоналу відділення переважав не звично білий колір уніформи, а фіолетовий, бо саме він вважається символом поспішайок. Привітати медиків з відкриттям оновленого неонатального відділення прийшли не лише представники влади та забудовників, з усіх куточків області з’їхалися ті, хто свого часу був тут пацієнтом.

Директорка медоб’єднання материнства і дитинства Ірина Горавська розповіла, що це особливе відділення не знало ремонту з часу створення – понад три десятиліття. Сама ж реконструкція тривала 2 роки. «Сьогодні для усіх нас довгоочікуваний день. У цей важкий для країни час ми усе ж маємо привід для радості – сучасний і мільтифункціональний центр, де виходжують і повертають до здорового життя наших крихіток. Я висловлюю величезну вдячність голові Волиньради, депутатському корпусу за спрямовані на цю мету понад 30 мільйонів гривень з обласного бюджету. Це був не просто ремонт, а технологічно складна реконструкція систем життєзабезпечення, і з цим завдання досконало впоралася будівельна компанія «Луцьксантехмонтаж», – запевнила Ірина Горавська.

В оновленому неонатальному відділенні дві реанімації для новонароджених на 12 місць, операційна, палати для діток з мамами та найсучасніше обладнання. Щороку тут виходжують в середньому 300 недоношених малюків, найменші з яких були вагою 420 грамів. А також повертають здоров’я немовлятам із вродженими вадами, проводячи від 40 до 60 складних операцій на рік. При відділенні працює і виїзна неонатальна бригада та 2 реанімобілі, адже таких немовлят доправляють з усієї області.

Заступник голови обласної ради Григорій Пустовіт зазначив, що найбільшими досягненнями неонатального центру є надзвичайно професійний колектив та, без сумніву, тисячі малюків, яким тут подарували другий шанс на життя. «Нам, непосвяченим, слово «поспішайки» видається таким милим. Воно передає всю суть цих малят, які поспішають прийти у цей світ, щоб радіти життю і сонечку, бути щасливими. А ви, медики, допомагаєте їм у цьому. І тільки, напевно, вам відомо, яких зусиль це вартує. Дякую за те, що ви не просто самовіддано працюєте, а вкладаєте душу. З неонатального відділення, загалом з центру материнства і дитинства починається майбутнє нашого краю і держави. Нехай воно для усіх буде мирним і щасливим», – висловив побажання Григорій Пустовіт.

Зі словами вдячності до персоналу неонатального відділення звернулася і одна з колишніх пацієнток – 20-тирічна Дарина. «Для мене було дуже важливо приїхати сьогодні сюди і обійняти моїх рятівників. З народження і до 3-ох років тут був мій другий дім, а двоє працівників лікарні стали моїми хресними батьками. Завдяки усім вам ми, поспішайки, зараз маємо здорове і щасливе життя», – запевнила дівчина.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*