офіційний сайт

СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ ЯК ОСНОВА РОЗВТКУ ГРОМАД

У Луцьку в рамках проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування  (ГОВЕРЛА) та Асоціації міст України обговорили законодавчі основи місцевого економічного розвитку.

Участь у форумі взяли голови територіальних громад, очільники і депутати обласних та районних рад, представники державної виконавчої влади на місцях, урядовці, парламентарі, а також експерти проєкту USAID «ГОВЕРЛА» та Асоціації міст України. Йшлося про засади державної регіональної політики в умовах нового адміністративно-територіального устрою загалом та стратегічне планування розвитку територій зокрема.  

Звертаючись до присутніх народний депутат, голова підкомітету регіональної політики та місцевих бюджетів парламентського Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування та регіонального розвитку Вячеслав Рубльов зазначив, що невдовзі у другому читанні буде прийнято нову редакцію закону «Про засади державної регіональної політики», яка покликана удосконалити систему стратегічного планування розвитку територій. І надзвичайно важливо  не тільки проаналізувати вплив на територіальні громади цього законопроєкту, а зробити це у процесі діалогу усіх гілок влади. Тільки за такої умови буде гарантовано результат – надання якісних публічних послуг як на місцевому, так і на державному рівнях.

Про практичну цінність спільної комунікації говорила і народна депутатка Ірина Констанкевич. Як заступниця голови Комітету Верховної ради з питань гуманітарної та інформаційної політики вона зауважила, що напрацьовано і чимало законопроєктів гуманітарного розвитку, які теж потрібно розглядати у контексті децентралізації. «У запровадженні процесів місцевого економічного розвитку не повинні згубитися питання культурного, освітнього, соціального характеру. Ці процеси мають бути синхронізовані та підсилювати один одного», – застерігає Ірина Констанкевич.

Голова Волиньради Григорій Недопад у своєму виступі зосередився на стратегії. «Стратегічне планування – це не що інше, як чіткі правила гри і конкретний план дій на певний період часу. Плани дій держави, регіону і громад повинні узгоджуватися. Основою для розробки стратегії мають стати пріоритетні напрямки і наявні ресурси.  Щодо процесу планування, то  відбуватися він повинен у конструктивній співпраці над оновленням стратегії розвитку регіону обласної ради та облдержадміністрації та тісній взаємодії обласної ради та територіальних громад», – зазначив Григорій Недопад і повідомив, що цій темі буде присвячено найближче засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. Окрім того, допомогу у формуванні якісних документів стратегічного розвитку громадам надаватимуть і експерти проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

Присутній на форумі заступник Міністра розвитку громад і територій Іван Лукеря зупинився на конкретних статтях законопроєкту «Про засади державної регіональної політики». Він, зокрема, зазначив, що розраховувати на державне фінансування інфраструктурних проєктів зможуть лише ті громади, які матимуть стратегічні плани розвитку, їх належить сформувати упродовж року з часу прийняття закону. Регіональна стратегія повинна бути виписана ще раніше. Відповідно до закону стратегічний план розрахований на 7 років і передбачає два періоди планування – на 4 і 3 роки, аби  була можливість вносити зміни. Він також зазначив, що державну підтримку отримають Агенції регіонального розвитку, які, своєю чергою, повинні надавати громадам посильну допомогу у стратегічному плануванні та підготовці проєктів для реалізації.  Іван Лукеря наголосив, що оновлене законодавство передбачає посилення управління: в областях мають бути створені міжвідомчі координаційні комісії з регіонального розвитку. Окрім того, унормовані і засоби контролю за ефективністю реалізації проєктів – ті громади, які не зуміють освоїти державні кошти на той чи інший проєкт, упродовж 3 років не зможуть претендувати на інфраструктурні асигнування з державного бюджету. Заступник міністра наголосив, що при стратегічному плануванні дуже важливо визначитися з потенціалом території та інвестувати у ті проєкти чи об’єкти, які у перспективі забезпечуватимуть надходження і розвиток.

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*