офіційний сайт

СЬОГОДНІ – ЩОРІЧНИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ПАМ’ЯТНИЙ ДЕНЬ

У третю неділю травня Україна вшановує жертв політичних репресій.

У День пам’яті і скорботи про українців, які загинули чи постраждали в наслідок політичних репресій комуністичного режиму, до постаменту на честь розстріляних НКВС майже 4 тисяч в’язнів Луцької тюрми лягли жовто-блакитні квіти.

У жалобній церемонії взяли участь представники обласної та міської влади. Волиньраду представляв заступник голови Григорій Пустовіт. Присутні схилили голови у пошані та проказали молитву за спокій душ українців, знищених лише за те, що вони були патріотами.

Масштабна кампанія масових репресій, розгорнута комуністичним режимом за вказівкою Сталіна наприкінці 30-х на початку 40-х років минулого століття, увійшла в історію як «великий терор». І досі не названо остаточну кількість жертв політичних репресій в Україні, адже переслідувалися не тільки так звані «вороги народу», а й їхні родини. Десятки тисяч людей було розстріляно, сотні тисяч пройшли табори, тюрми, заслання чи були примусово ізольовані у божевільнях.

Через терор і репресії пройшли практично усі верстви українського суспільства. Його наслідки – знищення політичної, мистецької та наукової еліти, деформація суспільних зв’язків, спроба руйнування традиційних національних цінностей.

Вшанування жертв політичних репресій цьогоріч в Україні – це не лише пам’ятні заходи, а й усвідомлення того, що кривава тоталітарна потвора, яка несе смерть, насильство і ненависть, у світі ще не подолана.

0 коментарів

  Зробити звернення

  Поля відмічені зірочкою обов'язкові.

  П.І.Б. :*

  Адреса :*

  Телефон :

  Звернення :*

  Прошу надати мені відповідь у визначений законом строк у такій формі.

  Електронною поштоюПоштою

  Поштою :*

  Електронною поштою :*